שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יועצו של פיאד: להרוג מוכרי קרקעות לישראל בי-ם
  הדיווח ב-ynet לפיו הרשות שיחררה חשודים בסחר קרקעות בלחץ ישראל מעורר סערה ברשות. חאתם עבד-אל קאדר מאשר כי כמה חשודים אכן שוחררו בגלל "קשיים", אך מדגיש כי החקירות לגבי מכירת 13 אלף דונם נמשכות

  סערה רבתי ברשות הפלסטינית בעקבות הדיווח אתמול (יום א') ב-ynet, לפיו מנגנוני הרשות הפסיקו חקירה של מכירת קרקעות ליהודים במזרח ירושלים ושיחררו את החשודים, בין היתר בלחץ ישראלי. בממשלת הרשות מכחישים כי החקירה הופסקה אך מאשרים כי היה לחץ ישראלי בנושא, שבגללו שוחררו כמה חשודים, במועצה המחוקקת דורשים לבדוק את הפרשה לעומקה.

   

  בכיר הפתח בירושלים, חאתם עבד אל-קאדר, המשמש כיועצו של ראש ממשלת הרשות, סלאם פיאד, לענייני ירושלים, הכחיש היום את הדיווח על הפסקת החקירה האחרונה. הוא הבהיר כי התביעה הפלסטינית ממשיכה לחקור עשרות פרשות של מכירת קרקעות לישראלים, אך הוסיף כי "ישנם קשיים בחקירת חלק מהחשודים הירושלמים, בגלל לחצים ישראליים, ובגלל שהתביעה מתקשה בהכנת כתבי אישום נגדם".

   

  עבד אל-קאדר מאשר כי הרשות עצרה למשך מספר ימים מספר תושבי ירושלים, והוסיף כי ישראל פנתה דרך התיאום הצבאי והורתה להעביר לידה את החשודים ששוחררו. הוא אף הוסיף פרטים לגבי היקף המכירות הנחקרות, הפזורות על פני 13 אלף דונם באזורי ירושלים והסביבה. הוא הדגיש כי הרשות פעולת בנחרצות בכל הנוגע למכירת קרקעות לישראלים, והוסיף כי יש להוציא להורג את מי שיימצאו אשמים במכירת קרקעות ליהודים.

   

  אולם רבים אינם מקבלים את ההסברים. ג'יהאד אבו זנייד, חברה בפרלמנט מטע הפתח, אמרה ל-ynet כי הנושא נמצא בבדיקה, וכי בפתח רואים בחומרה את סוגיית מכירת הקרקעות ואת האפשרות שאכן ניתנה הוראה לסגור את החקירה. לדבריה, תתבצע פנייה למנגנונים וללשכת

  הנשיא אבו מאזן כדי לבדוק את הפרשה.

   

  ברשות מתייחסים בחומרה רבה למכירת קרקעות ליהודים, בייחוד בירושלים, ומאז הקמתה עוסקים מנגנוניה בחקירה, מעצר, שפיטה ואף הוצאה להורג של סוחרי קרקעות, הנחשבים למשת"פים. בתקופה האחרונה, בין היתר לנוכח הגברת הלחץ הישראלי שנועד לסכול את פעילותה של הרשות בירושלים, נוקטים הפלסטינים משנה זהירות בפעילות בעיר, אך עדיין ממשיכה במעקב, במיוחד בסוגיית הסחר בקרקעות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  עבד אל-קאדר. "יש קשיים"
  צילום גלי תיבון
  צילום: איי אף פי
  פלסטינים במזרח ירושלים. ארכיון
  צילום: איי אף פי
  מומלצים