שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נעמי פורטיס פורשת מניהול להקת בת שבע

  "רעידת אדמה" כך מגדירים בלהקת בת שבע את הודעתה של פורטיס על פרישתה מכסא המנכ"ל. "עייפתי", אומרת מי שהביאה ביחד עם נהרין את הלהקה לפסגת המחול העולמית

  מנכ"לית להקת בת שבע, נעמי פורטיס, תסיים העונה את תפקידה, בתום כמעט 20 שנה בהן הובילה ביחד עם הכוריאוגרף אוהד נהרין את להקת בת שבע לפסגת עשיית המחול העולמית.

   

  "להקת בת שבע מילאה אותי בעשייה אוהבת במשך כמעט שני עשורים. 11 העונות כמנכ"לית הלהקה היו מאתגרות ומרתקות אבל בחיים מגיע רגע שבו אתה מבין שהשלמת מעגל גדול ומשמעותי", אומרת פורטיס. "עייפתי, זו האמת. עבדתי נורא קשה ואני מרגישה שהפרק הזה יכול כעת לבוא על סיומו. אני הולכת מתוך אהבה ועם הרבה סיפוק ומטבע הדברים יש גם עצב רב. 19 שנים בלהקת בת שבע זה 'Life Time'. אני לא מכירה אותי מחוץ לתפקיד הזה, ויש בי התרגשות גדולה לקראת תקופה חדשה וגם הקלה מסוימת. נתתי לבת שבע את מיטבי ואני מרגישה שזה הזמן המתאים להעביר את הניהול לידיים רעננות".


  פורטיס. "עייפתי. מגיע רגע בו אתה מבין שהשלמת מעגל" (צילום: גדי דגון)

   

  החלטתה של פורטיס, שמכהנת מזה עשור במקביל גם כמנהלת אמנותית שותפה לנהרין, התגבשה במהלך החודשים האחרונים. לאחר שהודיעה על ההחלטה לוועד המנהל, התבקשה על ידי הדירקטוריון להמשיך ולכהן בתפקיד משמעותי אחר בלהקה, שלעת עתה לא הוגדר באופן רשמי.

   

  "מדובר בתפקיד אסטרטגי עם חשיבה ארוכת טווח", אומרים בוועד המנהל ומדגישים כי הגדרת התפקיד החדש תתעצב במקביל למינוי המנכ"ל החדש. בוועדת החיפוש למחליף, שהוקמה כבר לפני שבועות, חברים בין היתר נחמה קרפול בורק מידידי הלהקה, אתי קני החברה במועצה הציבורית וחברי הוועד המנהל יוסי ניצני והדסה שני.

   

  "היא עבדה באהבה ומסירות גדולה"

  "זו רעידת אדמה", אומרים היום בלהקת בת שבע, שם מתקשים לעכל את ההחלטה, "קשה לדמיין את הלהקה בלי נעמי". מנהלה האמנותי של הלהקה, אוהד נהרין, אמר בתגובה: "השנים עם נעמי כמנהלת בת שבע מאופיינות בידידות גדולה ואהבה משותפת למחול תוך ידיעה ברורה שיש על מי לסמוך. לנעמי יש יכולת ללמוד ולהשתנות והיא עבדה במסירות גדולה וברצון להיטיב עם הזולת באשר הוא".


  "פאזה מורגנה" בפארק תמנע. מהפרויקטים שיזמה (צילום: אביגיל עוזי) 

   

  יניב נגר, שהחל את דרכו כרקדן בלהקת בת שבע ומנהל מזה שבע שנים בפועל את הלהקה אמר היום: "להקת בת שבע תהיה אחרת בלי נעמי. האינטנסיביות שלה, האישיות והחזון הם כוח מניע והיא שותפה משמעותית לדרך שהלהקה עשתה ולמקום שאליו הגיעה.

   

  "נעמי תמיד ידעה לכוון, להדריך ולהקשיב. מוזר לדמיין את הלהקה בלעדיה. עבדתי איתה כרקדן בלהקה, עוד בתקופה שבה היתה אסיסטנטית של אוהד. בשנים האחרונות כמנהל הלהקה היא נתנה לי תמיד גב ואפשרה לי לצבור ניסיון, אני חייב לה הרבה. ברמה האישית זה עצוב אבל אני מבין את ההחלטה. קשה לדמיין את מידת האינטנסיביות שהתפקיד הזה דורש. היא ליוותה את הלהקה 24 שעות ביממה, זו התמסרות טוטאלית - בטח כשיש לך את האופי של נעמי".


  "פורו" פרויקט בין תחומי שהציג בנמל בתל אביב (צילום: מרב יודילוביץ') 

   

  יושבת ראש הוועד המנהל, ד"ר הדסה שני, אומרת: "נעמי היא מנהלת מהסוג שמעטים ממוסדות התרבות יכולים להתהדר בו. היא עשתה עבודה יוצאת מן הכלל בשנותיה כמנכ"לית וגם השפעתה על התכנים כמנהלת אמנותית שותפה אינה מבוטלת.

  היא משאירה אחריה להקה חזקה וזה הישג אדיר לכל מנהל. הלהקה שהיא מעבירה הלאה היא להקה יציבה, מצוינת ומרתקת מכל הבחינות".

   

  תחת ניהולה של פורטיס הרחיבה להקת בת שבע באופן משמעותי את היקף פעילותה, הבמות עליהן הופיעה והקהלים בפניהם נחשפה. ביוזמתה פתחה הלהקה פרויקטים רבים החל בפרויקט הדגל "כמויות", שחושף את הלהקה לתלמידים במערכת החינוך ובבתי ספר בישראל ובשבדיה.

   

  פרויקטים פורצי דרך נוספים הם "פורו", מיזם בינתחומי של להקת בת שבע שהציג בבכורה בשטוקהולם ומאוחר יותר במתחם שהוקם במיוחד בנמל תל אביב בקיץ שעבר כמו גם שיתוף הפעולה בין הלהקה לרשת ישרוטל בפרויקט "פאזה מורגנה" בפארק תמנע והאירוע השנתי, "רקדני בת שבע יוצרים", שנועד לחזק את הכוחות היוצרים בתוך הלהקה. פרויקט דגל נוסף שפותח בתקופת ניהולה הוא "שי לישראל" שהביא את מופעי בת שבע לאוכלוסיות שידן אינה משגת ברחבי הארץ. להקת בת שבע, תחת ניהולה, ייסדה מערך אגודות ידידים ראשון מסוגו ללהקת מחול ישראלית בארה"ב ובאוסטרליה ובמקביל הרחיבה את מעגלי התמיכה בלהקה גם בישראל.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פורטיס. משאירה אחריה להקה חזקה
  צילום: ענת ספרן
  לאתר ההטבות
  מומלצים