שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עורך עיתון ערבי: אחמדי-נג'אד רק עוזר לישראל
  במאמר ביקורת חריף, טוען עורך היומון "א-שרק אל-אווסט" כי נאומו של נשיא איראן אתמול רק איחד את העולם סביב ישראל, ומזכיר כי טהרן "לא הקריבה הרוג אחד בקרב על פלסטין". לדבריו, "אנו זקוקים למעשים ולא לצווחות ונאומים"

  "במה יתרמו דבריו של נשיא איראן לסוגייה הפלסטינית או לטובת האדמות הערביות הכבושות?" - כך תוהה הבוקר (יום ג') עורכו הראשי של העיתון הבינערבי "א-שרק אל אווסט", טארק אל-חמיד, במאמר פרי עטו. "גם אנחנו הבטחנו בעבר לזרוק את ישראל לים, אולם מה בכוחו של אחמדי-נג'אד להוסיף? שהרי כל מה שהוא עשה אתמול היה לדחוף את הקהילה הבינלאומית להתלכד מסביב לישראל, להחרים את הכנס למענה, ומי שלא החרים אותו באופן עקרוני עזב את האולם במחאה".

   

  אל-חמיד, עורכו של אחד העיתונים המשפיעים בעולם הערבי, הנחשב לבעל קו ליברלי יחסית, כתב את מאמר הביקורת התקיף בעקבות נאומו של הנשיא מחמוד אחמדי-נג'אד אתמול בועידת האו"ם בז'נבה.

   

  "כאשר נאם אתמול נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, תקף את ישראל ותיאר אותו כמדינה גזענית בפני כנס של האו"ם למאבק בגזענות הידוע כ'דרבן 2',

  הוא דיבר אלינו יותר מאשר אל הקהילה הבינלאומית", כותב אל-חמיד. "מה שאמר אתמול אחמדי-נג'אד על ישראל לא היה אלא גרסה מרוככת של דברים שנהג לשוב ולומר בעבר, שכן הנשיא האיראני הבטיח בעבר למחות את ישראל מעל המפה, תיאר אותה כבלתי לגיטימית, אמר כי היא אינה תוכל להתקיים וכי השואה לא היתה אלא אגדה. אם ניזכר בכל זאת היום, נבחין כי נאומו מאתמול היה גרסה מרוככת של דבריו. ברור שהנאום היה בעיקרו מכוון לרחוב הערבי והאיסלאמי ונועד 'להטעין את הכרטיס' של איראן, כשם שמטעינים כרטיס חיוג לטלפון סלולרי בטרם משתמשים בו".

   

  "הערבים ניהלו עם ישראל שש מלחמות בקירוב, זאת מבלי לדבר על המערכות האחרות אותן גם אין לתאר אלא כמלחמות. הפסדנו בהן מאות אלפי הרוגים ופצועים, ערינו ואדמותינו נכבשו והפסדנו אוצרות אדירים. האם דיבורים מספיקים לנו היום? האם איראן איבדה ולו עץ אחד לטובת פלסטין? האם הקריבה טהרן ולו הרוג אחד בחזית מול ישראל? הזיכרון של העבר הקרוב מלמד אותנו שהאיראנים נמנעו מלהשתתף במלחמה האחרונה על עזה, וזאת בהוראה מן הסמכות הגבוהה באיראן".

   

  "האם אנו זקוקים לנאומים ואיומים? כמובן שלא! אנו זקוקים למעשים. והמעשים אשר הבחנו בהם אתמול נעלמו בתוך צווחות נאומו של אחמדי-נג'אד ובהחרמת מדינות המערב את נאומו. המעשים האמיתיים שעשתה איראן אתמול היו החלטת בית המשפט באיראן ששלח את העיתונאית האיראנית-אמריקנית, רוקסנה סאברי לשמונה שנות מאסר באשמת ריגול. המעשה השני היה פגישתו של אחמדי-נג'אד עם הנשיא השוויצרי שלשום. שוויץ היא הממונה על מעקב אחר האינטרסים האמריקנים באיראן עוד מתקופת משבר בני הערובה בשגרירות האמריקנית. שתי נקודות אלו ראויות למעקב יותר מנאומו של אחמדי-נג'אד שכוון לעולם הערבי והאיסלאמי".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים