שתף קטע נבחר

9 עובדות שכדאי לך להכיר על גברים

כמו למשל – שהם מתאהבים מהר יותר מנשים, שזה שהם צופים בפורנו לא אומר שהם לא אוהבים אותך ושהכי טוב לעשות איתם סקס ב‭11-‬ בבוקר. למה? תקראי

1. הם מתאהבים מהר יותר מנשים

 

ד"ר הלן פישר, אנתרופולוגית וביוכימאית מאוניברסיטת ראטגרס בניו ג'רזי, טוענת כי לגברים יש נטייה להתאהב מהר יותר מאשר לנשים. הסבר האבולוציוני שלה לטענה הזו הוא כי "במשך מיליוני שנים, גברים היו צריכים לבחור אישה, שתלד להם צאצאים בריאים. אחת הדרכים לזהות אישה פורייה היא המראה שמעיד על נעורים. בספרי 'מדוע אנחנו אוהבים' כתבתי על ניסוי שעשינו: חיברנו 49 גברים ונשים, שטענו שהם מאוהבים עד מעל לראש, למכשירMRI , נתנו להם להסתכל על תמונות של אהוביהם ועל תמונות של סתם אנשים, וסרקנו את התגובות במוחם. התברר שכאשר גברים מסתכלים על תמונתה של האישה האהובה, נכנס אצלם לפעולה אזור מסוים במוח, המשויך לגירויים ויזואליים. אצל נשים, לעומת זאת, מצאנו יותר אזורים פעילים במוח שקשורים לזיכרון".

 

2. סקס זו הדרך שלהם לבטא רגשות

 

מאחר שלגברים יש פחות לגיטימציה להביע רגשות במילים, הם מתחברים לצד המעשי של האהבה. ד"ר חן נרדי, מטפל ומאמן אישי וזוגי, מנחה קבוצות גברים: "על גברים חל איסור תרבותי-חברתי לבקש את מה שלרוב הנשים אין בעיה לבקש, 'חבק אותי', 'לטף אותי', 'תחמיא לי', תגיד לי שאתה אוהב אותי'. המילים הללו אסורות על גברים באמצעות קודים תרבותיים, שמגדירים מה זה להיות 'גבר אמיתי': הפגן קשיחות, שלוט ברגשותיך, תהיה עצמאי בכל מחיר, תפגין אי־תלות באישה. אבל למרות כל הקודים הללו, גברים צריכים – כמו נשים – לתת ולקבל רוך וחום. המעשה המיני הוא אחת ההזדמנויות הנדירות, שבהן הם יכולים להרשות לעצמם להתחבר למחוזות הרגש, להסיר את השריון ולהיסחף.

 

3. זה שהוא צופה בפורנו, לא אומר שהוא לא אוהב אותך

 

נשים רבות מרגישות מאוימות כאשר בן הזוג שלהן צופה בחומר פורנוגרפי. ד"ר דניאל וטלמן, סקסולוג קליני ומרצה במכללה האקדמית "בית ברל", מסביר כי בשביל גברים, פורנוגרפיה זה קצת כמו דיסנילנד. "פורנו זה עולם מושלם", הוא אומר. "לרוב הנשים שם יש חזה גדול, הן בלונדיניות, חלקות, תמיד במצב רוח טוב ותמיד רוצות סקס. הן גונחות וצועקות, מוכנות ללכת עד הסוף בלי שום עכבות ומעצורים, ותמיד רוצות עוד. במציאות אנחנו יודעים שזה לא בדיוק עובד ככה. כולנו עייפים לפעמים, ולא תמיד יש לנו חשק לסקס. אנחנו נראים טוב פחות ומריחים טוב פחות. כשהוא צופה בחומר פורנוגרפי, הגבר לא צריך לעשות שום מאמץ כדי ליהנות. הכל קורה בלחיצת כפתור". בלי להיכנס לשאלות של מוסר, שימוש בפורנוגרפיה - לדברי המומחים - אינו נחשב לבעיה, כל עוד הוא לא מהווה תחליף ליחסי מין עם בת הזוג.

 

4. הם חווים דחייה מינית בצורה קשה

 

כשאת מסרבת לעשות איתו סקס, גבר יפרש זאת פעמים רבות, כאילו את לא רוצה אותו באופן גורף, ולא רק במיטה. ד"ר וטלמן: "אני מדבר עם המון גברים, שיש להם בעיה של פער בחשק המיני, כלומר כשהגבר רוצה יותר, והאישה פחות. הוא אומר שהוא לא קונה את זה שהיא אוהבת אותו, כי הוא חווה את הדחייה המינית כדחייה רגשית". ד"ר מרק רויטמן, פסיכיאטר ופסיכותרפיסט, מכון "השרון", כפר סבא: "אם לא מתחשק לך סקס מסיבות שאינן קשורות אליו – לדוגמה, אם את עייפה – הסבירי לו את זה בחן, עם נשיקה והבטחה שתעשו את זה מחר, או בסוף השבוע הקרוב. גישה כזו תשמור על האגו של הגבר, והוא לא ירגיש דחוי".


למה שלא תיזמי את? (צילום: Index open) 

 

5. נורא מחמיא להם כשאנחנו יוזמות סקס

 

בתקופת החיזור ובשלבים הראשונים של הקשר, רוב הגברים יעדיפו להיות אלה שיוזמים את המגעים המיניים (על אף שהם לא תמיד יודו בזה). אבל בקשר ארוך, כאשר האחריות ליזום סקס מוטלת באופן בלעדי על הגבר, זה עלול להפוך לנטל. ד"ר וטלמן: "כשאישה יוזמת סקס, מבחינת הגבר זה סימן שהיא נהנית, שהיא רוצה אותו. אני שומע הרבה גברים אומרים: 'אני יוזם כל הזמן, ואף פעם לא יודע אם היא בקטע. אני רוצה שהיא תיקח לפעמים את היוזמה'. זה מוכיח לגבר שאת באמת נהנית, ולא רק נענית מתוך רצון לרצות אותו.

 

6. כדאי מאוד שתתייחסי לפין שלו ברצינות

 

אם חשבת להעניק שם חיבה ילדותי ומתפנק לאיבר המין של החבר שלך, תחשבי שוב: רוב הסיכויים שהוא יראה בכך עלבון נוראי. גברים נוטים לזהות את עצמם לחלוטין עם הפין שלהם. בעיניו, אם את אוהבת את איבר המין שלו, את אוהבת אותו, ולהפך. התייחסות "מקטינה" כלפי האיבר החשוב הזה תפגע קשות באגו שלו. ד"ר וטלמן: "אם קוראים לאיבר המין בשמות חיבה הומוריסטיים או מתיילדים, זה גורם לגבר להרגיש, שלא לוקחים אותו ואת כל הריטואל המיני ברצינות. זה לא אומר שאסור שיהיה הומור במין, אבל רצוי שהוא לא יבוא לידי ביטוי בשמות חיבה, במיוחד בתחילת הקשר, כשהגבר חש פחות ביטחון ביחסים שלו איתך.

 

7. חשוב להם להביא אותנו לאורגזמה

 

גברים, כפי שאת יודעת, לוקחים את המין ברצינות. צרפי את זה לעובדה, שהם נוטים להיות תחרותיים והישגיים הרבה יותר מנשים – בעבודה, בספורט ובעצם בכל תחום – ותביני למה חשוב לו כל כך להוכיח שהוא מאהב טוב. ד"ר וטלמן: "אותנו, הגברים, חינכו מגיל צעיר, שאנחנו לא נמדדים על פי הרגשות שלנו, אלא על פי הביצועים. גברים מודדים את ההצלחות שלהם דרך המין. יש המון מסרים תרבותיים על איך גבר צריך להתנהג בסקס: צריך לעמוד לך, אתה צריך לדעת להביא

אותה לאורגזמה, ובנוסף לכך אסור לך לגמור מהר. זה הכל ביצוע. הוא עוד לא התחיל, וכבר הוא צריך לבצע". כשאת נהנית, זוהי ההוכחה הטובה ביותר לביצועים שלו, וטפיחה על האגו הגברי.

 

8. בני זוג קודמים גורמים לו לחוסר ביטחון

 

ד"ר וטלמן: "ברגע שמזכירים ליד גבר שותפים אחרים שהיו לך במיטה, זה מכניס אותו לתחרות. גבר רוצה להרגיש שהוא הכי טוב שהיה לך, ושהכי כיף לך איתו. הוא רוצה לדעת שלא תחליפי אותו באף גבר אחר, ולא תחשקי בשום גבר מלבדו. הוא רוצה לדעת שלא היה לך אף פעם מין כמו שיש לך איתו. גם נשים יכולות להרגיש מאוימות כשגברים מדברים על האקסיות, אבל אצל נשים זה בא פחות מהקטע הביצועי, כמו אצל הגבר". ד"ר רויטמן: "גם אם הוא לא ישאל אותך, הוא יחשוש שאת מתגעגעת למגע של אחרים. הוא ישווה את עצמו עם 'הדמויות המיתולוגיות' שלך, ויעלה שוב ושוב בדמיונו 'איך הם עשו לך את זה'.‬ יש מקרים שבהם ההשפעה היא מועטה, אבל במקרים אחרים, בלי ששניכם תהיו מודעים לכך, זה יכול להוות סיבה לקנאה, לזלזול הדדי, לקושי להתקרב רגשית ולהאשמות הדדיות.

 

9. הכי טוב לעשות איתם סקס ב־11 בבוקר

 

ד"ר יוסף שמואלי, אורולוג בכיר בבית החולים בילינסון: רמת הטסטוסטרון, ההורמון שאחראי לחשק המיני אצל גברים (ואגב, גם אצל נשים) גבוהה יותר בשעות האור, ומגיעה לשיאה בסביבות 10-11 בבוקר. דווקא בלילה רמות הטסטוסטרון יורדות והולכות. בדרך כלל בשעות הבוקר הגבר טרוד בעבודה, אבל אם הוא פנוי, אני מאמין שהגירוי המיני שלו יהיה גדול יותר בשעות שבהן מופרש מקסימום טסטוסטרון. אצל נשים, לעומת זאת, רמות הטסטוסטרון לא משתנות לפי מחזור יומי, אלא לפי המחזור החודשי שלהן.


 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי שמות חיבה לאיבר שלי, בבקשה
צילום: Gettyimages Imagebank
לאשה בפייסבוק
מומלצים