שתף קטע נבחר

אריסון: נותנת אמון מלא ביו"ר בנק הפועלים

הנגיד והמפקח על הבנקים נפגשו מוקדם יותר עם בעלת השליטה בבנק, והביעו בפני בעלת השליטה בבנק הפועלים מורת רוח מתפקודו של היו"ר דני דנקנר

יו"ר קבוצת אריסון ובעלת בנק הפועלים, שרי אריסון, פרסמה היום (ג') את תגובתה לפרסום מוקדם על הפגישה אתמול בינה לבין נגיד בנק ישראל סטנלי פישר והמפקח על הבנקים רוני חזקיהו. לדברי אריסון, היא נותנת אמון מלא ביו"ר בנק הפועלים, דני דנקנר ובאופן הובלתו את הבנק.

 

מטרת הפגישה בין פישר וחזקיהו לבין אריסון היתה לדון באופן התנהלותו של הבנק, ובמיוחד בתהליך שקדם להתפטרותו של צבי זיו מתפקיד המנכ"ל.

 

 

בפגישה נכח גם פיני רובין, עורך דינה של אריסון, ועלתה בה שאלת תפקודו של יו"ר הבנק, דני דנקנר. הנגיד והמפקח הביעו את מורת רוחו של בנק ישראל ממספר החלטות שהתקבלו בבנק לאחרונה, לרבות הליכי המינוי של ציון קינן לתפקיד המנכ"ל הבא.

 

בבנק ישראל ובקבוצת אריסון אישרו את דבר קיומה של הפגישה.

 

בסוף מרס דרש חזקיהו מהבנק לעצור את הליך המינוי של קינן, עד לסיום נסיבות התפטרותו של זיו, וכן בדיקת אופן קבלת ההחלטה על מינוי המנכ"ל החדש ותקינות הליך המינוי.

 

בהודעה על התפטרותו אחרי שש שנים בתפקיד אמר זיו כי החלטתו לקצר את תקופת העסקתו בכשנה נובעת מחילוקי דעות בינו לבין יו"ר הדירקטוריון "לגבי תוכניות הבנק בעתיד בדרכו להגשמת יעדיו בשנים הקרובות".

 

בנוסף, מתח חזקיהו ביקורת חריפה על תפקוד הנהלת בנק הפועלים. בין השאר, מתח חזקיהו ביקורת על השקעה מסיבית שביצעה הנהלת הבנק במכשירים פיננסיים מגובי משכנתאות, שהובילה למחיקות של מאות מיליוני שקלים, וכן על התמודדותה של ההנהלה עם השלכות המשבר.


פורסם לראשונה 21/04/2009 14:24

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פישר וחזקיהו מביעים מורת רוח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים