שתף קטע נבחר

סטנלי פישר נפגש פעם נוספת עם שרי אריסון

הפגישה היום נערכה בהמשך לפגישה שלשום, שבה הביעו פישר והמפקח על הבנקים חזקיהו את מורת רוחם בפני בעלת השליטה בפועלים על החלטות שהתקבלו לאחרונה בבנק, בהן גם הליכי מינויו של המנכ"ל החדש ציון קינן

נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, נועד אחר הצהריים (ד') לפגישה נוספת עם בעלת השליטה בבנק הפועלים, שרי אריסון. הפגישה נערכה לבקשתה של אריסון, בהמשך לפגישה שלשום בינה לבין פישר והמפקח על הבנקים רוני חזקיהו, שבה הביעו פישר וחזקיהו את מורת רוחו של בנק ישראל ממספר החלטות שהתקבלו בבנק לאחרונה, לרבות הליכי המינוי של ציון קינן לתפקיד המנכ"ל הבא, במקום המנכ"ל המתפטר צבי זיו.

 

 

בפגישה שהתקיימה בתחילת השבוע נכח גם פיני רובין, עורך דינה של אריסון, ועלתה בה שאלת תפקודו של יו"ר הבנק, דני דנקנר. בתגובה לפרסום הפרישה אתמול הודיעה אריסון כי היא נותנת אמון מלא ביו"ר דנקנר ובאופן הובלתו את הבנק.

 

בסוף מרס דרש חזקיהו מהבנק לעצור את הליך המינוי של קינן, עד לסיום נסיבות התפטרותו של זיו, וכן לבדוק את אופן קבלת ההחלטה על מינוי המנכ"ל החדש ותקינות הליך המינוי.

 

בנוסף, מתח חזקיהו ביקורת חריפה על תפקוד הנהלת בנק הפועלים. בין השאר, מתח חזקיהו ביקורת על השקעה מסיבית שביצעה הנהלת הבנק במכשירים פיננסיים מגובי משכנתאות, שהובילה למחיקות של מאות מיליוני שקלים, וכן על התמודדותה של ההנהלה עם השלכות המשבר.

 

בהודעה על התפטרותו אחרי שש שנים בתפקיד אמר זיו כי החלטתו לקצר את תקופת העסקתו בכשנה נובעת מחילוקי דעות בינו לבין יו"ר הדירקטוריון "לגבי תוכניות הבנק בעתיד בדרכו להגשמת יעדיו בשנים הקרובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סטנלי פישר
צילום: ששון תירם
מומלצים