שתף קטע נבחר

פשיטת צניעות על חנויות מאה שערים

משלחת אברכי העדה החרדית הגיעה בצהריים לחנויות הביגוד בשכונות גאולה ומאה שערים בירושלים. האברכים הציבו שלטים הקוראים לקונות להיכנס בלבוש צנוע בלבד. יואליש קרוייס, ממארגני המהלך הבהיר ל-ynet כי חנויות שיורידו את השלטים יוחרמו והציג את "יעד הצניעות" הבא

לקראת חודשי הקיץ פשטה היום (ה') משלחת אברכים חרדים על חנויות ביגוד ובדים בשכונות גאולה ומאה שערים בירושלים. האברכים, המשתייכים לעדה החרדית, ביקשו מבעלי החנויות להציב בכניסה שלטים האוסרים כניסת נשים הלבושות שלא בצניעות וקוראים לקונות להגיע רק בחולצות סגורות ועם שרוול ארוך ועם חצאית ארוכה.

 

רוב המוכרים נענו לקריאה, במקרים מעטים התפתח ויכוח בין מוכרים שסירבו לתלות את השלטים לבין קבוצת האברכים. 


הצבת השלטים במאה שערים. צילומים: יואל רייזנר, האתר "חרדים"  

 

יואליש קרוייס, ממובילי המהלך, אמר ל-ynet כי זו רק תחילתה של המערכה. לדבריו, גאולה כבר לא נראית כמו שכונה חרדית "משום שמגיעים אליה נשים מכל קצוות העיר בלבוש לא צנוע כדי לקנות בגדים שהם לא מצאו בקניון". הוא ציין כי גם המוכרים שלא הסכימו לתלות את השלטים הבינו בסוף שאין להם ברירה - "אחרת יוחרמו על ידי הרבנים ויישארו בלי פרנסה".


נא לוותר על הלייקרה

 

עוד סיפר קרוייס כי לפני כמה חודשים פנה אליו בעל חנות חילוני מיוזמתו וביקש להציב שלט כזה בכניסה לחנות ולאחר מכן סיפר כי "היו כמה מקרים של גניבה בחנות ומאז שנתלה השלט - פחתו המקרים".


בדרך ללקוח נוסף 


מסבירים את חשיבות הכללים


פאלפל גאולה המפורסם. עכשיו עם הכשר צניעות

 

קרוייס הודה בשיחה עם ynet שהמכירות בחנויות ירדו בשלב הראשון בכ-20%, אבל בסופו של דבר הקונות יהיו לבושות בצניעות. עוד הבטיח כי בקרוב יצאו הרבנים למאבק גם בחנויות המוכרות בגדים שאינם מקובלים בחברה החרדית - "לייקרה למשל נאסרה על ידי כל הרבנים ובימים הקרובים תצא הודעה שאין להיכנס לחנות שמוכרת ביגוד מסוג זה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השלטים. בכניסה לחנויות
צילום: יואל רייזנר, אתר "חרדים"
מומלצים