שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיכה לבינסון ינהל את בית צבי

  לבינסון, מבמאי התיאטרון המוערכים בישראל, יתפוס את מקומו של המנכ"ל הפורש, גרי בילו. המינוי ייכנס לתוקפו מיד עם אישורו של הוועד המנהל של בית הספר לאמנויות הבמה

  הבמאי ואיש התיאטרון מיכה לבינסון יעמוד בראש בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה "בית צבי" ברמת גן. לבינסון יחליף את גרי בילו, שהודיע בפברואר האחרון על פרישתו לאחר כמעט שלושה עשורים. הסיבה לעזיבתו של בילו, שהפך את "בית צבי" למקפצה עבור שחקנים ויוצרים צעירים בתחום הבמה, קשורה בחילוקי דעות קשים מול הוועד המנהל של בית הספר.

   

  לבינסון, מאנשי התיאטרון המוערכים בישראל ומי שחתום על הפקות מופת בהן "בדנהיים 1939", "המלביש", "מותו של סוכן" ו"מקווה", נבחר פה אחד על ידי הוועדה לאיתור מנכ"ל בה ישבו יו"ר הדירקטוריון של בית הספר, מולי דור, מנהלו האמנותי של תיאטרון הבימה, אילן רונן, מנכ"ל תיאטרון הקאמרי, נעם סמל, מנכ"ל עיריית רמת גן, דוד בנימין, וחברת הנהלת בית צבי, ציפי חזקי. ביום ראשון הקרוב תביא ועדת האיתור את ההמלצה לאישור הפורמלי של חברי הוועד המנהל. לבינסון, מצדו, מעדיף לעת עתה לחכות להכרזה הרשמית.


  מיכה לבינסון. בדרך לכסא המנכ"ל בבית צבי (צילום: גדי דגון) 

   

  יו"ר הדירקטוריון, מולי דור, אישר ל-ynet כי ההחלטה אכן התקבלה פה אחד על ידי חברי ועדת האיתור. "מיכה לבינסון הוא איש ראוי, במאי מוכשר עם רזומה מרשים, ניסיון, עומק והשכלה. הוא איש עבודה ועושה הרושם שיהיה מוכן לקבל עליו את התפקיד ולהתמסר לו", אומר דור, ומרמז בכך על ההתניה שהעמידה הוועדה בפני המועמדים בכל הנוגע למזעור פעילויותיהם מחוץ לכותלי המוסד הפדגוגי.

   

  לבינסון, במאי מחונן שבין היתר חתום בתיאטרון הבימה על בימוי ההפקה "השוטר אזולאי", גרסה בימתית לסרט שכתב במשותף עם דניאל לפין שעתידה לעלות לקראת חודש נובמבר, ייאלץ ככל הנראה לפחות בשנתו הראשונה כמנכ"ל לוותר על הפקות נוספות.

   

  "שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד הם אנשים יוצרים ולכן התחבטנו קשות בסוגיה", אמר נעם סמל. "בשל מצב בית הספר והרצון שלנו להשתמש בחילופי המנכ"ל כהזדמנות להתחדשות, ברור שיש למנהל החדש עבודה רבה לפניו. זו הסיבה שלפחות בשנה הראשונה עדיף לדעתנו למזער את היקף היצירה מחוץ לבית הספר. זה היה שיקול מרכזי בבחירה".

   

  אילן רונן, מנהלו האמנותי של תיאטרון הבימה, גם הוא חבר בוועדת האיתור, אמר מבחינתו: "היה ברור שהבחירה היא בין ניהול בית הספר על ידי איש תיאטרון מרכזי שמעורב בעשייה התיאטרונית בישראל או אדם שמנותק ממנה. מכאן השאלה שעלתה היא האם לאפשר לו להמשיך וליצור. בנקודת הזמן בה מצוי בית הספר לי נראה היה שהוא זקוק לאדם מעורב מתוך עולם התיאטרון, מישהו שהוכיח עצמו כיוצר ובעיני המשך הקשר עם העשייה חשוב והכרחי כיוון שדרך כך הוא קושר ומחבר את בית הספר לשטח. אני רואה את תופעת התנתקותם של מוסדות פדגוגיים מהעשייה היומיומית כבעיה ומכאן אינני חושב שמנכ"ל בית ספר לא יכול להמשיך ולביים במינון נכון, ההיפך ולראייה קחי את איציק ויינגרטן. עצם כך שהוא מביים מדי פעם בתיאטרון הבימה לא פוגע בעבודתו בסמינר והקשר בין המוסדות רק מעשיר. כשמדובר במוסד לימודי כמו בית צבי, שמתיימר להיות בית ספר לאומר שהוקם על ידי מנהל תרבות בהחלטת משרד החינוך והתרבות, על אחת כמה וכמה".  

  מינויו של לבינסון לתפקיד מנכ"ל בית צבי הוא לשנה הקרובה ופתוח להארכה. בבית צבי אומרים כי המינוי ייכנס לתוקפו באופן מיידי לאחר אישורו בוועד המנהל בתחילת השבוע הבא. לצדו של לבינסון יכהן כסמנכ"ל אילן שטורם, ששימש כיד ימינו של גרי בילו במהלך השנים האחרונות ובמקביל תרגם מחזות וביים בתיאטרון הספרייה הפועל בצמוד לבית הספר. עדיין לא ברור אם לבינסון ימונה במקביל גם כמנהלו האמנותי של תיאטרון הספרייה ברמת גן, כפי שננהג בתקופתו של בילו.

   

  מולי דור אומר מצדו כי "רוב ההפקות המועלות בתיאטרון הספרייה הן של 'בית צבי' ובהן אנחנו משלבים לעיתים גם בוגרים. זו עבודה משולבת שלאורך כל השנים נעשתה בשיתוף. אני משער ששיתוף הפעולה המתמשך בין בית הספר לתיאטרון, שפועל כעמותה עצמאית לכל דבר, ימשיך כמקודם".

   

  יו"ר הוועד המנהל של תיאטרון הספרייה, צח גרניט, מסר בתגובה: "תיאטרון הספרייה הוא עמותה נפרדת מבית צבי. נכון להיום את התיאטרון מנהל אמנותית גרי בילו. הנהלת התיאטרון לא קיבלה עד לרגע זה הודעה רשמית על מינויו של מנכ"ל חדש בבית הספר לאמנויות הבמה, 'בית צבי', ולכן טרם קיימה דיון בנושא".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לבינסון. לא יוותר על בימוי
  צילום: ז'ראר אלון
  לאתר ההטבות
  מומלצים