שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הרב עובדיה: התלמיד מעשן? תן לו סטירה
  בשיעורו השבועי במוצ"ש הגדיר הרב עובדיה יוסף את העישון "פירצה שצריך למנוע", וקרא להורים ולמחנכים לפעול כנגדה. על בני ישיבות הנוהגים לחלק לחבריהם סיגריות במסיבות אירוסים: "טיפשות". ויש גם טיפים לגמילה

  הרב עובדיה נגד הסיגריות: מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, קרא הערב (מוצ"ש) להורים ולמחנכים לפעול למניעת העישון בקרב הנוער - תופעה אותה הוא מגדיר "פירצה שצריך למנוע". בשיעורו השבועי אמר הרב: "אדם יראה את בנו מעשן סיגריה – יצעק עליו ויגן עליו וימנע אותו מזה... ראש ישיבה שיש לו ישיבה ורואה את התלמיד שלו מעשן, יבוא ייתן לו פליק על הפנים שלו. מה אתה מעשן?". 

   

  הרב יוסף, שפירט בשיעור את ההלכות המתירות עישון בחג, הדגיש כי העיסוק בנושא אינו מכשיר אותו. "זה רע מאוד. מי שיכול להיגמל מזה - אשריו ואשרי חלקו", הוסיף, "זה מזיק לגופו של האדם... מכניס בתוך הריאות העשן שלו, חס ושלום זה מטמטם את הריאות. לא יכולים הריאות לפעול. יש אנשים מתים מהדבר הזה... כמה רבנים כתבו שזה אסור בהחלט". 

   

  בהמשך תקף הרב את המנהג המקובל בישיבות לפיו בחור שמתארס מחלק לחבריו סיגריות, ואמר: "זה טיפשות. מה אתה מרגיל אותם לסיגריות? בהתחלה מתחיל בסיגריה אחת, אחר כך לאט לאט מתרגל. רוצה לחלק להם מתנות? תחלק להם סוכריות". 

   

  על המכורים לעישון הוא סיפר כי "ביום שבת הם כל רגע מסתכלים על הכוכבים אם יצאו שלושה כוכבים בשביל לעשן סיגריות, ויש מחביאים סיגריה בבית כנסת ואומרים לגבאי: אחרי הבדלה תן לי תיכף לעשן. מסכנים. התרגלו".

    

  אז איך נגמלים? "כל יום תפסיק אחת",
  ממליץ הרב עובדיה, "כמה אתה מעשן, 30 סיגריות ביום? מחר תעשה 29, מחרתיים 28. כשתגיע רק לעשר - קשה עשר? כל סיגריה תחתוך אותה לשניים. היה לך עשר - עכשיו 20". 

   

  הרב יוסף התייחס בזלזול להצעתו של יעקב ליצמן להטלת מס על הסיגריות, ואמר: "עכשיו יש עצה משר הבריאות, אומר יעשו עוד שקל על כל חפיסת סיגריה כדי שאנשים יימנעו. שקר. מה ייתן ומה יוסיף? מי שמשלם 20 שקל, נוסיף עוד שקל אחד - מה? זה לא יעלה ולא יוריד". 

   

  בהמשך ניצל הרב את השיעור לאיחול מיוחד לנשיא איראן אחמדינג'אד. "היה מלך אחד, מלך פרס, שהיה חולה מאוד", הוא התחיל לספר, "בקרוב אצל הנשיא של פרס".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרב עובדיה: התלמיד מעשן? תן לו סטירה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב עובדיה יוסף. מזהיר
  צילום: גיא אסיאג
  הילכו שניהם יחדיו? הסיגריה והגמרא
  צילום: ישראל ברדוגו
  מומלצים