שתף קטע נבחר

דיווח: ספינת נשק איראנית הוטבעה מול סודן

לפי העיתון המצרי "אל-אוסבוע", איראן לא מפסיקה לנסות להעביר נשק לחמאס ברצועת עזה. "כלי שיט לא מזוהה, אולי ישראלי או אמריקני", ירה טילים שהטביעו את הספינה

נמשכת המלחמה בהעברת הנשק מאיראן לעזה - גם בים: ספינה איראנית שנשאה נשק הוטבעה במהלך השבועיים האחרונים בים סוף, מול חופי סודן - כך מדווח היום (א') העיתון המצרי "אל-אוסבוע".

 

העיתון מצטט מקורות בבירה הסודאנית חרטום, ולפיהם טילים נורו לעבר הספינה מכלי שיט "לא מזוהה, ואפשר שמדובר בישראלי או אמריקני".

 לפי הדיווח, הספינה, שאמורה הייתה לפרוק את מטענה בסודן לקראת העברתו בדרך יבשתית לשטח רצועת עזה, נפגעה וטבעה במצולות, יחד עם אנשי הצוות שהיו בה.

 

לפני כחודש נחשף ברשת הטלוויזיה האמריקנית CBS, כי מטוסי חיל האוויר תקפו בינואר משאיות שהובילו אמצעי לחימה לרצועת עזה בשטח סודן. על-פי הדיווח, בתקיפה הופצצו 17 משאיות ונהרגו בה 39 בני אדם.

 

עם זאת, שני גורמי ביטחון ישראלים שהתראיינו למגזין האמריקני "טיים",

הכחישו דיווח לפיו ישראל הפציצה גם ספינה איראנית ושיירת נשק נוספת. "הייתה תקיפה אחת וזו היתה פעולה משמעותית", אמר אחד הגורמים.

 

"זו הפעם הראשונה שאיראנים ניסו לשלוח לחמאס משלוח בסדר גודל כזה דרך סודן וזו ככל הנראה גם הפעם האחרונה. לדבריו, בתקיפה בסודן השתתפו עשרות כלי טיס.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ספינה איראנית (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים