שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  yes Max HD: להקליט באבחנה גבוהה

  הממיר החדש של yes הוא הראשון בישראל שמסוגל להקליט תכנים באיכות HD, וכולל גם ממשק משתמש חדש לגמרי. בדקנו האם הוא בשל מספיק בשביל להכנס למערכת הקולנוע הביתי שלנו

  לפני למעלה משנה, השיקה חברת yes את ממיר ה-HD שלה, שאפשר לצפות בתכנים באבחנה גבוהה. הממיר הציג אומנם יכולות מרשימות בכל הקשור לאיכות התמונה (לפחות בערוצי ה-HD היעודיים), אך סבל מלא מעט מחלות ילדות: הממשק שלו היה איטי, איכות הצפייה בערוצים רגילים לא הייתה מספקת והכי חשוב - הוא לא הציע יכולות הקלטה, מה שמנע מלא מעט משתמשי ה-yes max לאמץ אותו.

   

  הממיר החדש של החברה, ה-yes Max HD, מתיימר לפתור את רוב הבעיות של קודמו. הוא זריז יותר, איכותי יותר, אבל הכי חשוב: הוא ממיר מקליט, DVR. למעשה, זה הממיר הראשון בישראל שיודע להקליט תכני HD - תכונה מצויינת לחובבי הקולנוע הביתי שלא מוכנים להתפשר באיכות. אך האם הוא מצליח היכן שהממיר הקודם נכשל? בדקנו.

   

  עיצוב וחיבורים

  מבחינה ויזואלית, ממיר ה- Yes MaxHD כמעט זהה לממיר ה- HD הרגיל, מה שאומר קופסא דקה ושחורה. אל המארז הוכנס כונן קשיח בנפח 320GB. ספק הכוח, לעומתו, הוצא החוצה ומעתה הוא שוכן בקופסה נפרדת. למרות שזה מצריך קצת יותר מקום על המדף, מדובר ברעיון חיובי: הוצאת ספק הכוח אל מחוץ למארז מצנן אותו באופן מורגש,

  צילום: ליאור קורן, dtown

  ותקלות שמקורן בחום אמורות להיות פחות נפוצות כך.

   

  פתיחה של דלת החזית בממיר חושפת כפתורי שליטה. הספרות על צג המידע בצד ימין מוארות בצבע כחול, זאת בהשוואה לספרות האדומות בממיר HD שאינו מקליט. תאורת הספרות הכחלחל מבליחה באור חזק מדי, זה בולט לעין מצד אחד, אבל הכחול פחות ברור לקריאה מהספרות האדומות (מצד שני, הוא אלגנטי יותר למראה).

   

  מגוון הכניסות מאחור דומה גם הוא לממיר הרגיל, מלבד תוספת של חיבור USB שאינו פעיל כרגע. חיבורי הוידאו כוללים יציאת HDMI, קומפוננט, שני חיבורי סקארט, S-VIDEO וקומפוזיט. אות האודיו יוצא דרך חיבור HDMI, סקארט, יציאת RCA אנלוגית ושני חיבורים דיגיטליים - אופטי וקואקסיאלי.

   

   

  שלט רחוק חכם יותר

  השלט של המקס החדש הוא שלט חדש לגמרי, ומהווה למעשה את אחת מנקודות הזכות החזקות ביותר שלו. הוא קל ונוח מאוד להחזקה ביד, הלחצנים נעימים למגע וכוללים גם תאורה אחורית כתומה שנדלקת עם הלחיצה. העיצוב אלגנטי ומשתלב בסלון המודרני, הגימור הינו שחור מבריק מלפנים (רגיש לטביעות אצבע) ומחוספס יותר (בגימור מט) מאחור, מה שמקל על האחיזה בכף היד.

   

  מדובר בשלט הרחוק הטוב ביותר (שמגיע עם ממיר) בו נתקלנו עד היום, הוא מאפשר גם שליטה על מסכי טלויזיה (בעזרת קודים) וגם מגברים / רסיברים מתוצרת חברות שונות. מלבד שיטת הקודים, ניתן אף ללמד אותו תכונות של שלטים שאינם נמצאים ברשימה.

    

  ממשק הממיר

  כמו ממיר ה-HD הקודם, גם המקס החדש כולל ממשק משתמש חדש, שלא דומה גרפית (וגם תפעולית בחלק מהמקרים) לממשק המוכר לנו מהממירים הרגילים של החברה. אך אם הממשק של ה-HD המקורי היה איטי ומבלבל, נראה שיס הפיקו לקחים: הממשק החדש מלוטש יותר, מהיר יותר וגם נראה טוב יותר.

   

  נקודה ראשונה שראוי להתייחס אליה היא החזרה של תפעול החיצים לדרך הפעולה של הממירים שקדמו לממיר HD הרגיל: החיצים מעלה ומטה מעבירים בין הערוצים והחיצים ימינה ושמאלה מעבירים בין התוכניות השונות באותו הערוץ. תודה לאל ש- yes החליטה לחזור למוטב בענין זה ולהפסיק לבלבל את הלקוחות שניסו להתרגל לצורת הפעלה הפוכה בממיר HD.

    

  בהשוואה לממיר HD הרגיל, התגובות בממיר החדש זריזות מהירות יותר וחווית התפעול חלקה יותר, עם פחות השהיות. בעוד לעומת הממשק של ממיר ה-HD הרגיל של החברה, אנחנו מגלים שיפור רציני ב-max HD, אך כשהשוונו אותו למקס הרגיל נחלנו אכזבה קלה: הממיר הזה מרגיש איטי יותר.

   

  זה מתבטא במעבר בין ערוצים (במיוחד בין ערוצי HD, אך גם ברגילים), בהעלאת לוח השידורים, בהרצת הקלטות ועוד. חשוב לציין שלא מדובר באיטיות שהורסת את חווית המשתמש, ובהחלט אפשר לחיות אותה - אך מי שהתרגל לזריזות של הממיר הישן, יצטרך זמן מה להתרגל לשינוי.

   

  מי שעניין המהירות לא יטריד אותו, ימצא כנראה את הממשק החדש של ה-HD מוצלח יותר, בכל הקשור לסדר התפריטים והצגת המידע על המסך בצורה שלא פוגעת בחווית הצפייה.

   

  EPG - מדריך התוכניות

  בהתאם לייעודו, מציג ממיר ה- MAX HD את לוח השידורים בגרפיקה עדינה וחדה למדי שנראת כהלכה על טלויזיות פלזמה ו- LCD, ניתן למיין את הערוצים והתוכניות על פי מספר פרמטרים ותוכניות או סדרות שמיועדות להקלטה יסומנו באייקון מתאים. 

   

  אפשרות שאהבנו במיוחד היא צפייה בלוח השידורים של ערוץ מסוים בצורה אנכית, מה שמאפשר "לסרוק" שידורים עתידיים במהירות ויעילות, ולסמן אותם להקלטה. שלט הממיר כולל ארבעה לחצנים צבעוניים, לכל אחד מהם יעוד שונה בזמן הצפיה ב- EPG, כגון הוספה לערוצים מועדפים וכו'.

   

  בדומה לממיר ה- MAX הרגיל, ניתן להקליט תוכניות משני ערוצים במקביל, כאשר אחת התוכניות חייבת להיות מתוך ערוץ בו צופים באותו הרגע. מעבר לערוץ שלישי ידרוש הפסקת אחת מההקלטות.

   

   

  איכות תמונה ושמע

  ערוצי ה- HD משודרים ברזולוציה מקסימלית של 1080i, כלומר, 1920X1080 פיקסלים. מבחינת HD, התמונה נראית דומה עד זהה לזו של ממיר ה-HD הרגיל. השיפור הגדול יותר מגיע דווקא בצפיה בערוצי ה- SD.  לא מעט טענות נשמעו כלפי ממיר ה-HD הרגיל, זאת על איכות התמונה (או ה- Upscale) בצפיה בערוצים הרגילים, המתלוננים דיברו על
  צילום: ליאור קורן, dtown
  תמונה רכה וחסרת פרטים.

   

  שמחנו לראות כי חל שיפור בנושא זה, איכות הצפיה הכללית של ערוצי SD אינה מחייבת עוד את הטרחה של שימוש בשני ממרים במקביל – האחד עבור שידורי HD והשני עבור SD והופכת את ה- yes MaxHD לפיתרון כולל עבור צפיה והקלטה בערוצי SD ו- HD כאחד.

    

  את אות האודיו ניתן להוציא דרך יציאה אנלוגית (סטריאו בלבד) או בעזרת שימוש ביציאה דיגיטלית S/PDIF מסוג קואקסיאלית או אופטית שמסוגלת להעביר אות סטריאו או דולבי דיגיטל 5.1 וגם לשלוט על השהיית האות בערכים של 0ms-300ms.  גם כאן, המבחר הקטן של סרטים עם אות דולבי דיגיטל לא מאפשר להנות ממלוא הפוטנציאל של הממיר.

  יציאת ה- HDMI מאפשרת להוציא אות PCM או דולבי דיגיטל, אך לא מאפשרת לכוון השהיית אות האודיו, שחשוב במקרים בהם האות עובר דרך רסיבר כתוצאה מכך נוצר פער בין האודיו לתמונה.

   

  השורה התחתונה

  yes השיקה את הממיר המקליט הראשון שלה שמתאים גם לשידורי HD, ללא ספק, זהו הממיר המורכב והמשוכלל ביותר אותו מציעה החברה, משוכלל גם ביחס לממיר הקיים של חברת HOT ומציע אלטרנטיבה לשירות VOD הקיים של המתחרים.

    

  למרות הצורך בהוספת שיפורים בתחומים מסוימים כמו הוספת מתיחה חכמה לשידורי 4:3 והתרגלות לקצב התגובות האיטי במעט ביחס לממיר MAX הרגיל, הצליחה yes להפיק מוצר מוצלח ברמה הטכנית ונוח מאוד ברמת התפעול מבחינת ממשק, גם תוספת של השלט החדש משדרגת בהחלט את החוויה. עתה, נותר להמשיך להרחיב את תוכן ה- HD, כך שחבילת הממיר פלוס ערוצי HD תעשה לאטרקטיבית יותר עבור צופים נוספים.

   

   

  yes Max HD

   

  ציון:


   

  בעד: שלט רחוק מעולה, אפשרות הקלטת HD, ממשק נוח, איכות תמונה

  נגד: אין אפשרות למתיחה חכמה, איטי בהשוואה לממיר המקס הרגיל

  השורה התחתונה: ממיר הטלוויזיה המתקדם והבשל בישראל

   

  מחירים

  לקוחות חדשים

   

  מסלול Choice (חבילת בסיס+חבילת סרטים+3 חבילות) + yesMaxHD + 7 ערוצי HD במחיר של 249 ש"ח לחודש

   

  מסלול Top (חבילת בסיס+חבילת סרטים+12 חבילות) + yesMaxHD + 7 ערוציHD במחיר של 259 ש"ח לחודש

   

  לקוחות קיימים

   

  לקוחות שברשותם שני מכשירים - yesMax ו - HD: משדרגים ל- yesMaxHD בתוספת של 9.90 ש"ח לחודש.

   

  לקוחות שברשותם yesMax: משדרגים ל- yesMaxHD בתוספת של 19.90 ש"ח לחודש.

   

  לקוחות yesHD (חסרי yesMax): משדרגים ל- yesMaxHD בתוספת של 29.90 ש"ח לחודש.

   

  לקוחות yes ללא ממיר מתקדם: yes MaxHD - במחיר 59.9 ש"ח לחודש.

   

  דמי התקנה: 159 שקלים (חד פעמיים) ללקוחות קיימים, חינם לחדשים.

   

  אפשרויות תשלום נוספות: קנייה ב-2,015 שקלים, פיקדון ב-1,299 שקלים עם ירידת ערך (פחת) של עשרה אחוזים לכל שנה או חלק ממנה.

   

   

  השתתף בהכנת הכתבה: ארז רונן

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים