שתף קטע נבחר

אהרון קרוב: אויבנו לא מבחינים בין שמאל וימין

מעט עיניים נותרו יבשות אמש, כשהפצוע קשה ממבצע "עופרת יצוקה" עלה לבמה כדי לשאת דברים ולשיר עם תלמידי הישיבה לצעירים, שאיבדו את חבריהם בפיגוע במרכז הרב. בשנה השישית, עם רמי קליינשטיין ואהוד בנאי, נכנס הטקס "זוכרים, שרים ומספרים" למיינ-סטרים של החברה הישראלית

אם לא היה מדובר בערב יום הזיכרון זה ודאי היה נחשב ל"מופע העשור", אבל כשנפתח הטקס "זוכרים, שרים ומספרים" אתמול (יום ב') בירושלים הודיע המנחה, דב קלמנוביץ': "אין במה, אין קהל, אין מחיאות כפיים".

  

ואכן, אהוד בנאי, רמי קלינשטיין, שולי רנד, אסף אמדורסקי, קובי אפללו ואמנים רבים אחרים התקבצו במרכז הקונגרסים בבנייני האומה כדי להתייחד עם חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בדרך קצת אחרת, אבל כוכב הערב היה דווקא קצין צנחנים צעיר שהפך לפני ארבעה חודשים מאדם אלמוני לסמל הלחימה בעזה – סגן אהרון קרוב. מחיאות כפיים היו גם היו – עיניים יבשות לא.  

 

 

צילום: ישראל ברדוגו

 

  

אהרון, שיצא למבצע "עופרת יצוקה" שעות ספורות לאחר חתונתו וחזר ממנו כפצוע הקשה ביותר של הלחימה, עבר בחודשים האחרונים מסע מדהים של החלמה ושיקום, שהוגדרו כנס. אתמול, בהופעה פומבית ראשונה, עמד על הבמה יחד עם אביו, הרב זאב קרוב. על הרגליים. לבד.

  

"מעבר לכל המחלוקות אנחנו אחים", קרא אהרון לקהל במסר של אחדות ליום הזיכרון, "האויבים שלנו אינם מבחינים בין שמאלני לימני. הם מאמינים שעם אחד אנחנו". לאחר מכן הצטרף לתלמידי ישיבת ירושלים לצעירים (ישל"צ) שאיבדו כמה מחבריהם בפיגוע במרכז הרב, ויחד עם יונתן רזאל הם שרו את "והיא שעמדה" - הלהיט האחרון מתוך ההגדה של פסח המתאים כל כך גם לימי הזיכרון שאחריו. "שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותנו, והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם". 

 

"זוכרים, שרים ומספרים", המתקיים זה השנה השישית על ידי ארגון "זוכרים", התקיים לראשונה בשנת 2004 כאירוע אלטרנטיבי, חצי מגזרי, לטקסים הממלכתיים של יום הזיכרון, ומהר מאוד הפך למיינסטרימי. כשבשנה הבאה, מבטיח ראש העיר ניר ברקת, ינסו להכיל את ההמונים שצבאו על האולם בבריכת השולטן. השתתפו בו אתמול רבה של תל אביב, הרב ישראל מאיר לאו, לצד ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת; יפעת, אחותו של רס"ן רועי קליין יחד עם אמל נאסר-אלדין, יו"ר יד לבנים הדרוזים; חנוך אלבלק מקיבוץ בית השיטה עם תושב שדרות תמיר אבוקסיס, שאחותו אלה הגנה עליו בגופה מפני טיל קסאם ונהרגה.  

 

"היחד שלנו לא יפיג את הכאב אבל היחד שלנו מקדש את היום", הכריז יו"ר ארגון "זוכרים" ומנחה הטקס, דב קלמנוביץ', שנודע כפצוע הראשון של האינתיפאדה הראשונה, "כל כולו של הערב הזה הוא הביחד".  

 

"תהא השעה הזאת שעת רחמים ועת זיכרון לפניך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרון ואביו הרב זאב. אתמול בבנייני האומה
צילום: ישראל ברדוגו
"היחד מקדש את היום". קלמנוביץ'
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים