שתף קטע נבחר

הלמ"ס: נמשכת הירידה בפעילות הכלכלית במשק

מלקט האינדיקטורים הכלכליים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה עולה כי הייצור התעשייתי ירד בחודשיים הראשונים של השנה ב-1.9%, יצוא הסחורות ירד בכ-34% ויבוא חומרי הגלם בכ-47%

נמשכת הירידה בפעילות הכלכלית במשק. מלקט האינדיקטורים הכלכליים לרבעון הראשון של השנה שפרסמה היום (ג') הלמ"ס מתברר כי בתקופה זו נמשכה הירידה בייצוא הסחורות, בייבוא חומרי גלם, בייצור התעשייתי, בפדיון של ענפי המסחר ובמספר לינות התיירים בבתי המלון בארץ.

 

וזו תמונת המשק כפי שהיא משתקפת מנתוני הלמ"ס (כל הנתונים הם נתוני מגמה, במונחים שנתיים):  

 

הייצור התעשייתי - ירד בחודשיים הראשונים של השנה ב- 1.9%, בהמשך לירידה של 6% בחודשיים הקודמים. בייצור של תעשיות ההיי-טק נרשמה בתקופה זו עלייה גדולה יחסית של 12.9% ואילו בתעשיות המסורתיות, כמו מזון, טקסטיל, עץ ונייר, נרשמה ירידה של 2.9%.

  

יצוא הסחורות (ללא יהלומים) - ירד בתקופה הנסקרת בשיעור שנתי חד של 33.9%, בהמשך לירידה של 43.1% בשלושת החודשים הקודמים. הייצוא התעשייתי הצטמצם בתקופה זו בשיעור דומה לזה של כלל יצוא הסחורות.

 

מדד הפדיון בענפי המסחר והשירותים - ירד בחודשיים הראשונים של השנה ב- 11%, בהמשך לירידה של 19% בחודשיים הקודמים. הירידה הגדולה ביותר (22.6%) נרשמה בפדיון של המוסדות הפיננסיים ושירותי הביטוח.

  

פדיון המסחר הקמעונאי - המהווה מדד מובהק להיקף הביקושים בשוק המקומי, ירד בחודשיים הראשונים של השנה ב-2%, בהמשך לירידה חדה הרבה יותר של 8.4% בחודשיים הקודמים.

 

מכירות רשתות השיווק - המהוות כשליש מסך הפדיון של המסחר הקמעונאי, עלו בתקופה הנסקרת ב-2.3%, בהמשך לירידה של 0.9% בשלושת החודשים הקודמים. היקף המכירות של רשתות המזון נשאר בתקופה זו כמעט ללא שינוי, בהמשך ליציבות שנרשמה בו גם בשלושת החודשים הקודמים.

  

יבוא חומרי הגלם (ללא יהלומים וחומרי אנרגיה) - היכול להעיד על הצפוי בפעילות התעשייה בחודשים הבאים, ירד בתקופה הנסקרת בשיעור שנתי של 46.7%, בהמשך לירידה של 47.5% בשלושת החודשים הקודמים.

  

מספר לינות התיירים בבתי מלון - ירד בתקופה הנסקרת בשיעור שנתי של 51.5%, בהמשך לירידה של 43.8% בשלושת החודשים הקודמים.

  

אבטלה - שיעור הבלתי מועסקים במשק נותר בפברואר ללא שינוי, ברמה של 6.8% מכוח העבודה האזרחי (כ-205 אלף מובטלים), לעומת 6.3% ברבעון האחרון של 2008. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים