שתף קטע נבחר

עולם הזוהר

מזהים את הדמות בתמונה? אנציקלופדיה ynet מציגה חידה חדשה מבית היוצר של "מסדר זיהוי" ופתרון לחידה הקודמת

בפעם הקודמת הופיעו במסדר זיהוי שרידים של ספינת הפאר טיטניק, שהתנגשה באפריל 1912 בקרחון בלב ים ושקעה למצולות. כ-1,500 מבין 2,200 נוסעיה טבעו או קפאו למוות. טביעת הטיטניק גרמה לזעזוע גדול שכן חברת האוניות "וייט סטאר ליינרס" שהזמינה אותה, התהדרה ביכולותיה הטכנולוגיות. שיט הבכורה של הטיטניק לווה בקביעה כי הטכנולוגיה בה נבנתה הופכת אותה ל"בלתי ניתנת לטביעה".

 

בשנת 1985 הצליח ד"ר רוברט בלרד, גיאולוג ימי, לאתר את שרידי הספינה. 73 שנים לאחר טביעתה, ובאמצעות ציוד הנדסי מורכב, התגלתה הטיטניק במעמקי האוקיינוס, בעומק של 3,700 מטרים. איסוף חלקים מהספינה אפשר למדענים לבצע בדיקות ולנסות לנתח את הגורמים לטביעתה.

 

בשנת 2008 נמצאו ראיות חדשות, על פיהן סבורים חוקרים אמריקאים כי הספינה נבנתה מחומרים באיכות ירודה במטרה לחסוך בעלויות הייצור שלה וכתוצאה מכך, לטענתם, לא החזיקה הספינה מעמד. דיוויד ליווינגסטון, אדריכל ימי שעבד בחברה שבנתה את הטיטניק, אמר בתגובה לטענת החוקרים, כי "כל מיני תיאוריות קונספירציה נשמעו בעבר. אם ניתן לאשר את הראיות, שיהיה, אך זה לא המקרה כאן".

 

והנה חידה חדשה: מזהים את הדמות בתמונה?

(צילום: Gettyimages Imagebank)

 

יודעים את התשובה? כתבו אותה בתגובות לכתבה. בקרו במדור ביום ראשון הבא ותקבלו את הפתרון וכמובן גם חידה חדשה.

 

לכל חידות מסדר זיהוי

 


 

אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

 

                         לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Gettyimages Imagebank
144. עולם הזוהר
צילום: Gettyimages Imagebank
שרידי ספינת הטיטניק
צילום: רויטרס. באדיבות דיוויד ברייט
מומלצים