שתף קטע נבחר

סלטיקס - בולס, גיים 7. הכל יכול להיות

לאחר שישה משחקים ושבע הארכות נכנסות שתי הקבוצות ליישורת האחרונה בדרך לחצי גמר המזרח. החמישייה של שיקגו מול זו של בוסטון ראש בראש, כשלקינוח הוספנו הימור

דרמה אחת ארוכה: אחת הסדרות המותחות בהיסטוריה של ה-NBA תגיע בלילה שבין שבת לראשון לסיומה - במשחק השביעי והמכריע בין בוסטון סלטיקס לשיקגו בולס. חמישה מתוך ששת המשחקים הראשונים היו צמודים - בהם שוחקו לא פחות משבע הארכות - כאשר השיא היה במשחק השישי בו הוכרע המשחק לאחר 63 דקות.

 

 

אז מה היה לנו?

במשחק ראשון עמד פול פירס על קו העונשין 2.6 שניות לסיום. השחקן המנוסה קלע את הזריקה הראשונה, אבל החטיא את השנייה. בהארכה החטיא ריי אלן זריקה מכריעה והבולס ניצחו במשחק הראשון בשתי נקודות. במשחק השני אלן שוב לקח את הזריקה המכריעה - אלא שהפעם היא נכנסה 1-1. במשחק השלישי, היחיד שלא היה צמוד, ניצחו הסלטיקס ב-21 הפרש.


ראג'ון רונדו. ממוצעים של טריפל דאבל בסדרה (צילום: רויטרס)

 

במשחק הרביעי שוב לא הושגה הכרעה כעבור 48 דקות - לאחר שדריק רוז משיקגו החטיא בשנייה האחרונה. ראג'ון רונדו מבוסטון החטיא בסיום הארכה הראשונה והקבוצות הלכו להארכה שנייה - בה החטיא פירס שלשה בשניות הסיום ושיקגו ניצחה בשלוש נקודות. 2-2 בסדרה. במשחק החמישי הסתפקו הקבוצות בהארכה אחת - בסיומה החטיא בראד מילר משיקגו שתי זריקות שהיו עשויות להשוות את התוצאה. במשחק השישי חסם רוז את רונדו בסיום הארכה השלישית - שיקגו ניצחה בנקודה והתוצאה בסדרה 3-3.

 

ראג'ון רונדו - דריק רוז, איזה רוז יגיע?

מדובר בשניים מהשחקים הבולטים בסידרה. רונדו עם ממוצע מדהים של טריפל דאבל - 21.5 נקודות, 10 ריבאונדים ו-11.7 אסיסטים בששת המשחקים. גם הממוצעים של רוקי השנה לא רעים: 20 נקודות, 6.7 ריבאונים ו-7 אסיסטים בסדרה. השחקן הצעיר שיפר את הממוצעים שלו דווקא בפלייאוף.


איזה דריק רוז יופיע למשחק השביעי בבוסטון? (צילום: AFP)

 

רונדו ינסה להתאושש מהגג שקיבל מרוז בסיום ההארכה השלישית במשחק השישי. אפשר להגיד שרוז הוא הברומטר של הבולס: בניצחונות הוא קלע 36, 23 ו-28 נקודות, אבל בהפסדים חלה ירידה דרמטית ביכולת הקליעה והוא סיים את משחקי ההפסד עם 10, 9 ו-14 נקודות. השאלה: איזה רוז יגיע למשחק השביעי? סיכום: תלוי יותר ברוז.

 

ריי אלן - בן גורדון. קלאץ' מול קלאץ'

שני שחקנים שבדקות ההכרעה הכדור בדרך כלל בידיים שלהם. אלן קולע 23.5 נקודות בסדרה, אך סובל מחוסר יציבות בקליעה. גורדון תורם מהצד השני 22.8 נקודות. במשחק הראשון קלע אלן רק 4 נקודות והחטיא זריקה שהיתה יכולה להשוות את התוצאה בסיום. למרות זאת, הוא התאושש וכבר במשחק השני סיים עם 30 נקודות.


ריי אלן מול בן גורדון. מי יהיה שם בקלאץ'? (צילום: AP)

 

במשחק החמישי, למרות ניצחון בוסטון, אלן שוב איכזב וסיים 10, אך בשישי הוא קלע תשע שלשות בדרך ל-51 נקודות. משחק השיא של גורדון היא בהפסד במשחק השני - בו סיים עם 42 נקודות. במשחק האחרון הוא סבל מבעיית עבירות, שיחק רק 31 דקות, וסיים עם 12 נקודות. סיכום: יתרון לאלן.

 

פול פירס - ג'ון סלמונס: מי ישמור על יציבות?

פירס, כמו אלן, מקבל את הכדור בשניות ההערכה - אך לא תמיד אחרי הזריקה בוסטון חוגגת. סלמונס, שהגיע מסקרמנטו באמצע העונה, שומר פחות או יותר על יציבות. פירס מוביל את קלעי בוסטון עם 23.7 נקודות בסדרה, הוא גם מוסיף 6.5 ריב'. סלמונס תורם בממוצע 19.2 נק' ומוריד 4.5 כדורים חוזרים. בששת המשחקים קלע השחקן הוותיק של בוסטון בין 18 ל-29 נקודות. בשלושת המשחקים האחרונים הוא שיחק יותר מ-50 דקות. סלמונס פחות יציב. במשחק הראשון הוא קלע 12 נקודות בלבד, אבל בשישי הגיע ל-35 בכמעט 60!!! דקות משחק. סיכום: יתרון לפירס.


פול פירס וג'ון סלמונס יתרון לירוקים, לפחות בעמדה הזו (צילום: AP)

 

גלן דיוויס - טיירוס תומאס. איפה גארנט?

במשבצת הזו אמור היה להיות קווין גארנט. דיוויס הוא אמנם לא גארנט, אבל משתדל וגם מצליח למלא את החלל שהותיר השחקן הפצוע. תומאס, מהצד השני, דווקא ירד מעט בממוצעים שלו מהעונה הסדירה. דיוויס, המשחק קצת יותר מ-43 דקות בממוצע, תורם 18.7 נקודות ו-7.5 ריבאונדים. הוא למעשה מקבל יותר מפי 2 דקות משחק מאשר בעונה הרגילה. תומאס קולע 10.5 נקודות ומוריד 6.5 כדורים חוזרים בממוצע למשחק. סיכום: יתרון לדיוויס.

 

קנדריק פרקינס - יואכים נואה: אתלטיקה קלה

פרקינס קולע בממוצע בסדרה 13.2 נק', מוריד 11.3 כדורים חוזרים וחוסם 3.3 פעמים. נואה קולע 10.7 נק' בממוצע, קוטף 12.8 ריב' וחוסם 2.2 פעמים. נואה האתלטי הוכיח כי גם הוא יודע להכריע משחקים, תשאלו את פול פירס, ממנו חטף כדור בשניות הסיום של הארכה השלישית במשחק השישי. סיכום: יתרון לנואה.


יואכים נואה חוגג את הניצחון במשחק השישי. גם בשביעי? (צילום: AP)

 

ספסל: בכל זאת הגענו למרות הכל

אחרי שישה משחקים בהם שוחקו שבע הארכות, שחקני החמישיות יגיעו בוודאי עייפים. לשיקגו יש ספסל קצר וגם בבוסטון המחליפים לא זוכים להרבה דקות משחק.

 

מהספסל של בוסטון עולים אדי האוס, בריאן סקלבריני, סטפן מרבורי, טים אלן ומיקי מור. לאון פוו שיחק בכמה משחקים, אך נפצע וגמר את העונה. הספסל בסלטיקס לא תורם הרבה: 15 נקודות במשחק הראשון, 9 בשני, 25 בשלישי - המשחק היחיד שלא היה צמוד. ברביעי קלעו המחליפים של בוסטון 11 נקודות, בחמישי 5 נקודות בלבד ובשישי 11 נקודות.

 

מנגד, בשיקגו בראד מילר היה הגיבור הטראגי של המשחק החמישי, אבל בשישי הראה כי גם בגיל 33 הוא יכול להתעלות ברגעי ההכרעה. מילר תורם בסדרה 10.5 נקודות ו-8 ריבאונדים. איתו עולה מהספסל קירק הנרייך, שמחזיר ב-12 נקודות. לינדזי האנטר הוותיק, טים תומאס, לינטון ג'ונסון ושחקני הספסל האחרים כמעט ולא זוכים לקבל דקות משחק. באחד המשחקים שיתפה שיקגו רק שבעה שחקנים. סיכום: יתרון לשיקגו.


מייקל ג'ורדן. הפעם האחרונה של הבולס ניצחו בגיים 7 היתה ב-1998 (AP)

 

אז מה יהיה?

העייפות אחרי שישה משחקים בוודאי תשפיע, עוד יותר בשל היעדר הרוטציה בשתי הקבוצות. בוסטון הגיעה 24 פעמים בהיסטוריה למשחק שביעי

בפלייאוף - והמאזן מדהים: 19 ניצחונות ו-5 הפסדים. בעונה שעברה הקבוצה ניצחה פעמיים במשחק השביעי - את אטלנטה וקליבלנד. ההיסטוריה של שיקגו פחות מעודדת. שמונה פעמים היא שיחקה במשחק שביעי והמאזן 3 ניצחונות מול 5 הפסדים.

 

הפעם האחרונה שהבולס הגיעו למשחק שביעי בפלייאוף היתה ב-1998, אז ניצחה שיקגו של מייקל ג'ורדן וסקוטי פיפן במשחק המכריע את אינדיאנה עם רג'י מילר וריק סמיתס 83:88 במשחק המכריע. ג'ורדן קלע אז 28 נקודות וכמעט סיים עם טריפל דאבל - בדרך לניצחון בגמר על יוטה. הפעם יצטרכו הבולס להסתדר בלעדיו. הימור: בכל זאת הסלטיקס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים