שתף קטע נבחר

ההיערכות בנצרת לביקור האפיפיור - "שיא גינס"

לקראת המיסה החגיגית של בנדיקטוס ה-16, מתגאים בעירייה כי בתוך 5 שבועות הכשירו בהר הקפיצה את אתר האירועים הגדול במדינה, ובו מקום ל-40 אלף מתפללים, תשתיות חשמל, מים וביוב, דרכי גישה ואולמות מפוארים לאפיפיור ופמלייתו

כשבוע לפני המיסה הגדולה של האפיפיור, בעיר נצרת נשלמות ההכנות האחרונות. באתר המיסה, שנבנה בתוך מספר שבועות מרגע שהתקבלה ההחלטה כי היא תתקיים בעיר, הרימו היום (א') את הגג שיוצב מעל הבמה, ומחר תוקם הבמה עליה יתייצב בנדיקטוס ה-16. "המבצע הזה צריך להיכנס לספר השיאים של גינס", אמר ל-ynet בסיפוק ראש העיר ראמז ג'ראייסי, שמפקח על העבודות מקרוב.

 

לקראת ביקור האפיפיור - עדכונים אחרונים ב-ynet:


מרימים את הגג, היום בהר הקפיצה

 

בתוך חמישה שבועות בלבד ובתקציב של 22 מיליון שקל - שטרם הועבר על-ידי הממשלה - הצליחו בעיריית נצרת לעשות את הלא ייאמן: על הר הקפיצה הוכשרו דרכי גישה, נפרשו תשתיות חשמל, ביוב ומים, נסללו כבישים, הוצבה תאורה, הוקמו יותר מ-7,000 מקומות ישיבה מאבן

בתוך יציע שיוכל להכיל ביום המיסה כ-40 אלף מתפללים, ומתחת לאדמה נבנו שני אולמות מפוארים על שטח של כ-600 מ"ר, הכוללים חדרי מנוחה, חדרי הלבשה וחדרי שירותים שיוכלו לשמש את האפיפיור ופמלייתו. אתר המיסה צופה על העיר נצרת, ומושך אליו מבקרים מתושבי העיר וסקרנים, כמו גם אנשי דת שבאים לפקח על ההכנות.

 

"המקום היה בתולי לחלוטין כשקיבלנו את ההודעה המשמחת שהמיסה תתקיים כאן בנצרת, על הר הקפיצה", אומר ג'ראייסי. "מלבד גרעין של אמפי שכלל 1,100 מושבי אבן שנבנה בשנות ה-90 ויועד לקיום המיסה בעת ביקור האפיפיור ב-2000, מיסה שלבסוף לא יצאה אל הפועל, עמד כאן המקום כ'פיל לבן' ללא שימוש. בתחילת מרס התקבלה הודעה כי המיסה תיערך כאן, ומאז, בתוך חמישה שבועות בלבד, הקמנו את כל מה שעיניכם רואות כאן היום".

 

"האתר שהוקם כאן הוא אתר הארועים ההמוני הגדול ביותר במדינה", מסכם ראש העיר בסיפוק, ומוסיף כי הוא צפוי לשמש בעתיד למופעים ולארועים נוספים.

 

כיסא מיוחד יגולף מעץ בן אלף

האפיפיור צפוי לנחות עם מסוקו במנחת שהוקם ליד מלון "גולדן קראון" הסמוך להר, שבו יכולים לנחות שלושה מסוקים גדולים בו בזמן. משם נסלל כביש על ההר, הכולל מדרכה ומעקות. היום הרימו העובדים בשטח את גג הבמה שמשקלו כ-20 טונות, ומחר תוקם הבמה שמעליה צפוי האפיפיור לשאת דברים, כשלצדו ישבו 600 איש.

 

בנצרת אומרים כי הארוע לו מצפים התושבים בכיליון עיניים יביא לעיר מבקרים רבים שיגיעו בעקבות האפיפיור. "נפעל לקריאה של האפיפיור למאמינים מרחבי העולם לבוא לארץ הקודש ולבקר בנצרת", אומר גראייסי. "אני סמוך ובטוח כי המיסה המתקיימת כאן תחזק את מעמדה של העיר".

 

באתר המיסה נמצאים גם פקחים של קרן קיימת לישראל. באתר עצמו נעקרו בסך הכל 75 עצים, ובמקביל כבר ניטעו באזורים חדשים למעלה ממאה. מחר צפויים לטעת בכניסה לאתר עץ זית בן כאלף שנה שיובא למקום מאזור חיפה. אחד מגזעי העץ שמת הועבר לידי אמן שגילף ממנו כסא מיוחד עבור האפיפיור.

 

גם במשטרה נערכים בכוחות מתוגברים ואת הביקור יאבטחו 4,736 שוטרים ואנשי מג"ב.

צירי התנועה יאובטחו על-ידי משטרת התנועה הארצית, החל מאזור מכמורת צפונה ומאזור בית שאן צפונה. ההגעה אל המיסה תתאפשר רק על-ידי אוטובוסים שהוקצו במיוחד לטובת האירוע, שיעבירו את המשתתפים מחניון שיוקם באזור תל עדשים.

 

מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, אמר כי "מדובר באירוע מורכב ואנו ערוכים לכל תרחיש אפשרי. לא קיבלנו עד כה בקשה לקיום מחאות, אך נאפשר כל פעולת מחאה מבלי לגרוע בסידורי הביטחון".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנדיקטוס ה-16. על הבמה לצדו יישבו 600 איש
צילום: AFP
ראש העיר ג'ראייסי (במרכז), היום באתר העבודות
מומלצים