שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  סערה בקריית-גת: הדגל דומה לדגל איראן

  לפני 56 שנה עוצב דגל עיריית קריית-גת, המזכיר את הדגל האיראני שאומץ אחרי המהפכה האיסלאמית. חבר המועצה בני חסון הציע דגל אחר, ואיך עובדיה יוסף קשור אליו?

  בקריית-גת שוקלים להחליף את דגל העיר. הסיבה: הדגל דומה לזה של איראן: חבר מועצת העיר, בני חסון, העלה אמש (יום א') הצעה בישיבת מועצת העיר להחליף את הדגל, כדי שלא יהיה דומה לזה שניצב דרך קבע מאחורי מחמוד אחמדי-נג'אד.

   

  דגל העיר קריית-גת עוצב לפני 56 שנה ועליו מגל לקצירת חיטה ומנגד פרח הכותנה. צבעי הדגל הם ירוק ואדום. גם דגל איראן הנוכחי, שנכנס לתוקף לאחר המהפכה האיסלאמית, צבוע אדום וירוק. במרכזו ארבעה ירחים וחרב. חסון הציג בפני חברי המועצה את הדגל האיראני.

   

  ההצעה עוררה התנגדות. חברי מועצה טענו: "למה צריך להחליף דגל? רק משום שמדינה עוינת החליפה את הדגל שלה? אסור לעיר לשכוח את עברה, והעבר של העיר הזו היה סיב הכותנה. זה שהיום הסיב המחליף הוא הסיב האופטי לא משנה דבר". מנגד, טען חסון בלהט: "הדגל אינו רלוונטי לימינו וצריך להחליף את צבעיו ואת סממניו".

   

  המתנגדים לא שוכנעו: "זה מה שחסר לעיר הזו עכשיו? אתה יודע כמה כסף עולה להחליף דגל? איזה תהליכים אחרי זה צריך לנקוט? מאיפה לעיר יש כסף להוצאה מיותרת כזו?" המתנגדים הציעו שדווקא איראן תחליף את הדגל, בעוד העיר הדרומית תעסוק בעניינים בוערים יותר.

   

  ראש העיר לשעבר, אלברט ארז, לא פסל את ההצעה: "בזמני החלפנו את מוטיבי מדליית העיר. זו לא בושה לבחון את הנושא מול האמנים באזור. לא מדובר בטאבו. שייתנו הצעות חלופיות וייתכן שנחליט לבסוף כי אנחנו נשארים עם הדגל שלנו".

   

  במהלך הדיון אמר חסון בחצי חיוך כי יש לשים על הדגל החדש את תמונתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה, יוסף, כסמל לשליטת המפלגה בעיר - דבר שעורר תרעומת מצד חברי הסיעה. אחר כך התנצל וציין שזה היה בצחוק. בש"ס לקחו ברצינות את ההדפסה המיוחדת של הדגל שעליו התנוססה תמונת המר"ן, ונציג ש"ס במועצה, שמעון מויאל, ציין כי ייתכן שיודפסו עוד תמונות מהסוג הזה.

   

  בסופו של דבר הוחלט להקים ועדה מיוחדת בראשות ראש העיר, אבירם דהרי, שתבחן את הנושא ותביא את המלצותיה בפני מועצת העיר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חסון עם דגלי איראן וקריית-גת
  צילום: טובה דדון
  אחמדי-נג'אד עם דגלי איראן
  צילום: AFP
  מומלצים