שתף קטע נבחר

הרב עמאר: ביום חמישי – "צום שפעת החזירים"

הרב הראשי קורא לציבור להימנע מאכילה ושתייה ביום חמישי ומכריז יום תפילה ותחנונים נגד המגיפה העולמית שהתפשטה גם לישראל. מזכיר: "בגמרא מסופר גם על רב יהודה, שכששמע על מגיפה בקרב החזירים - מיד עמד וגזר תענית על הצבור"

השבים ממקסיקו נמצאים בהסגר , משרד הבריאות בכוננות שיא, ועכשיו גם הרב הראשי שלמה עמאר נלחם בשפעת החזירים. בהודעה שפרסם הבוקר (ב') קורא הרב עמאר לציבור לקבל על עצמו השבוע יום צום ותפילה לעצירת המגיפה שהגיעה גם לישראל. 

 

 

"אנו קוראים בזה לכל מי שיכול להתענות לקבל עליו תענית ליום חמישי י"ג אייר התשס"ט, וירבו תפילות וסליחות באותו יום", כך כותב הרב הראשי עמאר, "ומי שקשה עליו התענית, יתענה לכל הפחות חצי יום, או יקבל עליו תענית דיבור באותו יום". על הקריאה חתם גם הרב ציון בוארון, חבר בית הדין הרבני הגדול.  

 

על רקע הודעת ארגון הבריאות העולמי

כי מניין החולים שנדבקו בנגיף עומד על כאלף בני אדם והמחלה התפשטה ב-20 מדינות, נכתב בהודעת הרבנים: "הן בעוונות הרבים נודע בכל העולם, על 'שפעת החזירים' שנתגלתה במדינת מקסיקו, וכל מדינות העולם שמעו ונבהלו, משום שהמומחים אומרים שעלולה להתפשט כמגיפה עולמית רחמנא ליצלן ולישזבינן. כולם עומדים בכוננות גבוהה לקדם פני הרעה שלא תבא, בדרכים רפואיים ובשמירה מעולה וכו', כפי הוראות הרופאים והמומחים, ואנחנו בשם ה' א-להינו נזכיר, ומעשה אבותינו בידינו ככתוב 'ויזעקו אל ה' בצר להם'".  

 

הרב עמאר מציין כי על פי הגמרא במסכת תענית רב יהודה גזר תענית על הציבור כששמע על מגיפה בקרב החזירים, משום ש"בני מעיים ומערכת העיכול של החזירים דומה למערכת העיכול של האדם". הרב הראשי ביקש להזכיר כי האמורא שמואל הכריז על יום צום גם כשהמגיפה הייתה בארץ רחוקה משום שהיא עוברת ממקום למקום.

  

"על כן חובה מוטלת על כל אחד ואחד לפשפש במעשיו, גם במה שבינינו לבין הקדוש ברוך הוא, וגם במה שנוגע לבין אדם לחבירו, ויש לשוב אל ה' בכל ליבנו, וכן להתחזק בלמוד תורה ביתר שאת בעמל וביגיעה". 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עמאר. לפחות חצי יום של תענית
צילום: דודי ועקנין
שפעת החזירים. לקדם את פני הרעה
צילום: רויטרס
מומלצים