שתף קטע נבחר

צפת: להורים אין כסף - התלמידות לא יצאו לטיול

כשחברותיהן יצאו לטיול השנתי, נשארו13 תלמידות בבית, כאשר גם הנחה לא אפשרה להוריהן לעמוד במימון. משרד החינוך: תופעה חמורה, נקיים בירור מקיף

אין כסף - אין טיול: 13 תלמידות עולות מבית-ספר בצפת נאלצו לראות את חברותיהן לשכבה יוצאות לטיול השנתי בדרום הארץ, ולהישאר מאחור. הן לא עלו על האוטובוס, מפני שהוריהן לא יכלו לעמוד במימון עלות הטיול - כ-500 שקלים לכל תלמידה.

 

גם אחרי הנחה שהוצעה להורים, הם לא יכלו לעמוד בתשלום. "הילדות פרצו בבכי כששמעו שיישארו בבית ולא יוכלו להצטרף לחברות", סיפר אחד מקרובי המשפחה. "זה מאוד כואב שלא מתחשבים במצב כלכלי קשה, דווקא בתקופה כזאת".

 

התלמידות מתגוררות במרכז קליטה של הסוכנות. מהסוכנות היהודית נמסר בתגובה: "נציגי מרכזי הקליטה שמעו על הקושי שבהן מצויות אותן משפחות וכי אין באפשרותן לממן את יציאת בנותיהן לטיול. הדבר נגע לליבם והם החליטו לפנות בבקשה דחופה להנהלת בית הספר למצוא פיתרון שיוזיל את עלות ההשתתפות. כעבור מספר ימים הודיעה הנהלת בית הספר כי היא מסכימה להוזיל את המחיר משמעותית מ-500 שקלים ל-70 שקלים, למרות ההוזלה החליטו בני המשפחות בשל הקושי הכלכלי לוותר על השתתפות בנותיהן בטיול. המשפחות עדכנו על-כך את עובדי מרכזי הקליטה שבמהלך כל ימות השנה נמצאים איתם בקשר שוטף ומטפלים בפניות ובמצוקות אליהם נקלעים העולים".

 

ראש העיר צפת, אילן שוחט, שמע על המקרה מ-ynet. "מבירור ראשוני שערכנו מתברר כי לתלמידות ניתנה אפשרות לצאת לטיול, בתנאי שהן יממנו באופן חלקי את מחירו.

 הנחתי את גורמי החינוך בעירייה ליידע את המנהלים כי כל מקרה מסוג זה חייב להיות מדווח מבעוד מועד, על מנת שאנו כרשות נוכל לנסות ולסייע בפיתרון בעיה מסוג זו, ונמנע את הכאב והצער שנגרם לתלמידים שנותרים מאחור בשל מצב כלכלי קשה".

 

דובר משרד החינוך במחוז הצפון, דוד גורלי, מסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה רבה אי הוצאת תלמידים לטיול בית ספרי מסיבות כלכליות. מנהלת מחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון, תקיים בירור יסודי, מקיף ומעמיק בפרטי האירוע ותפעל על מנת למנוע הישנות מקרי דומים לאלה בעתיד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
"הנערות פרצו בבכי"
צילום: סי די בנק
מומלצים