שתף קטע נבחר

ליברמן לברלוסקוני: לתת לאיראן רק 3 חודשים

בפגישה עם ראש ממשלת איטליה ברומא, אמר שר החוץ כי הקהילה הבינלאומית צריכה לנקוט בצעדים מעשיים נגד איראן, אם יתברר שאינה עוצרת את תוכניתה הגרעינית

שר החוץ, אביגדור ליברמן, העורך מסע פגישות מדיניות באירופה, נועד בצהריים (יום ג') במשך יותר משעה ברומא עם ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני. "חשוב שהדיאלוג עם איראן יהיה מוגבל בזמן, ואם לאחר שלושה חודשים יהיה ברור שהאיראנים מושכים זמן ולא עוצרים את התוכנית הגרעינית יהיה על הקהילה הבינלאומית לנקוט נגדם בצעדים מעשיים", אמר שר החוץ.

 

ברלוסקוני וליברמן, היום ברומא (צילום: AFP)

 

ליברמן ביקש מברלוסקוני לשכנע את ממשלת רוסיה לנתק את הקשרים עם חמאס וחיזבאללה, "שהם ארגוני טרור שפועלים נגד בעלי הברית של המערב במזרח התיכון, כמו ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, ונשיא מצרים, חוסני מובארק". 

 

השר ליברמן הסביר לראש ממשלת איטליה כי ממשלת ישראל מגבשת מדיניות חדשה ביחס למשא ומתן המדיני, והבהיר שהבסיס צריך להיות כזה שיבטיח בטחון לישראלים וצמיחה כלכלית לפלסטינים. הוא דיבר על החשיבות בשיפור הכלכלה הפלסטינית והביע התעניינות בתוכנית מרשל שגיבש ברלוסקוני במאמץ לפתח את הכלכלה הפלסטינית.

 

שר החוץ העביר לברלוסקוני הזמנה מראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבקר בישראל, והציע לו שהביקור ייערך במתכונת מפגש של שתי הממשלות, כפי

שנעשה בעבר עם גרמניה, כדי לקדם נושאים משותפים.

 

במסגרת מסעו באירופה יבקר ליברמן גם בצרפת, בצ'כיה ובגרמניה, שם יוועד עם עמיתיו ועם בכירי ממשל נוספים. שר החוץ מבקש לשמור על פרופיל נמוך בעת הביקור, על רקע הסערה שעוררו דבריו עם כניסתו לתפקיד על אי-תקפותו של מתווה אנאפוליס ופתרון של שתי מדינות לשני עמים.

 

בהמשך הקיץ צפוי שר החוץ לצאת לשני מסעות נוספים - לאפריקה ולאמריקה הלטינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן וברלוסקוני
צילום: AFP
מומלצים