שתף קטע נבחר

מפגינים נגד ליברמן בפריז: "לא רוצים פאשיסטים"

אקורד צורם ליווה את פגישתו הראשונה של שר החוץ עם עמיתו הצרפתי קושנר. כ-150 מפגינים קיבלו אותו בשלטים וסיסמאות ומחו על עמדותיו ביחס לערביי ישראל והמו"מ המדיני. ראש ארגון פרו-פלסטיני: "הם מניחים שטיח אדום לפאשיסט אכזר"

כ-150 בני אדם הפגינו הערב (יום ג') בפריז במחאה על הביקור הרשמי שמתקיים שר החוץ, אביגדור ליברמן, בצרפת. ההפגנה, שהתקיימה סמוך למשרד החוץ הצרפתי, התקיימה במקביל פגישה שהתקיימה במקום בין ליברמן לעמיתו, ברנאר קושנר.

 

המפגינים קראו סיסמאות בגנותו של ליברמן ונשאו שלטים בהם נכתב בין היתר "ליברמן תתחפף, לא רוצים פאשיזם כאן". זאת, על רקע עמדותיו של שר החוץ ביחס לערביי ישראל וביחס לקידום התהליך המדיני עם הפלסטינים. "הם מניחים שטיח אדום לפאשיסט אכזר", אמרה אוליביה זמור - העומדת בראש קבוצה פרו-פלסטינית. 

 

ממשרד החוץ בפריז נמסר כי קושנר הציג בפני ליברמן את ציפיותה של צרפת מהמשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, בהם הקמת מדינה פלסטינית. "שר החוץ הדגיש את הצורך הדחוף בפתיחה מחדש של המגעים במטרה להגיע ליעד זה", אמרו בלשכת קושנר.
 
ליברמן נועד הבוקר במשך יותר משעה עם ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, והדגיש את החשיבות שבקציבת הדיאלוג עם איראן. "חשוב שהדיאלוג עם איראן יהיה מוגבל בזמן, ואם לאחר שלושה חודשים יהיה ברור שהאיראנים מושכים זמן ולא עוצרים את התוכנית הגרעינית יהיה על הקהילה הבינלאומית לנקוט נגדם בצעדים מעשיים", אמר.

 

שר החוץ ביקש מברלוסקוני לשכנע את ממשלת רוסיה לנתק את הקשרים עם חמאס וחיזבאללה. "אלה ארגוני טרור שפועלים נגד בעלי הברית של המערב במזרח התיכון, כמו ראש ממשלת לבנון, פואד סניורה, ונשיא מצרים,

חוסני מובארק". לדבריו, ממשלת ישראל מגבשת מדיניות חדשה ביחס למשא ומתן המדיני, והבהיר שהבסיס צריך להיות כזה שיבטיח ביטחון לישראלים וצמיחה כלכלית לפלסטינים.

 

במהלך ביקורו באיטליה התייחס ליברמן גם לביקורת של אירופה על הימנעות ממשלת נתניהו להצהיר על פיתרון "שתי המדינות" והאיום המרומז בביטול שדרוג היחסים בין הגוש לישראל. "השדרוג אינו צריך להיות קשור לבעיות האחרות במזרח התיכון. האינטרס המשותף שלנו הוא שלאירופה יהיו קשרים הדוקים יותר עם ישראל, כך שאירופה תוכל לשמש בתפקיד משמעותי יותר במזרח התיכון", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן וקושנר, הערב
צילום: AFP
המפגינים בחוץ
צילום: AP
מומלצים