שתף קטע נבחר

מועצת המחוקקים של מיין אישרה נישואי גייז

כעת על החוק לעבור הצבעה נוספת בבית התחתון ובסנאט, על-מנת שיהפוך את מיין למדינה החמישית בארצות הברית המתירה נישואי הומואים ולסביות. התקדמות גם בוושינגטון הבירה

מועצת המחוקקים של מדינת מיין אישרה הערב (יום ג') חוק העתיד להפוך את מיין למדינה החמישית בארצות הברית המתירה נישואי הומואים ולסביות. על-מנת שיאושר סופית, על החוק לעבור הצבעה נוספת בבית התחתון ובסנאט של המדינה, לפני שיעבור לאישור סופי של המושל, ג'ון בלדצ'י, דמוקרט שעמדתו בנושא טרם פורסמה.

 

המועצה אישרה את החוק, לאחר שדחתה הצעה נוספת, לפיה ייערך משאל-עם בנושא בחודש נובמבר הקרוב. אם כל ההליכים יסתיימו כמתוכנן, תהפוך מיין למדינה החמישית המאפשרת נישואים אלה. עם זאת, היא תהיה השנייה בה הנישואים מאושרים בחקיקה יזומה ולא בהחלטת בית משפט.

 

במקביל, מועצת וושינגטון הבירה החליטה הערב, לאחר דיון סוער, להעניק אישור סופי לחקיקה המכירה בנישואי הומואים ולסביות שבוצעו במדינות אחרות. מדובר בצעד ראשון, המקדים מהלך בסופו יבוצעו נישואי גייז בבירה האמריקנית. כעת יועבר הנושא להצבעה בקונגרס, שהוא בעל המילה האחרונה בכל הנוגע לחוקי העיר.

 

ההצבעה עברה ברוב של 12 תומכים מול מתנגד אחד – ראש העיר לשעבר, מריון בארי. לאחר מכן הוא הגדיר את הצבעתו כ"קשה וכואבת", והסביר כי היא התקבלה לאחר שהתפלל והתייעץ עם הקהילה הדתית בה הוא חבר.

 

בחודש נובמבר האחרון, קונטיקט הפכה למדינה השנייה בארצות הברית שהתירה נישואי הומואים ולסביות. זאת, לאחר ששכנתה מסצ'וסטס פסקה כבר ב-2003 כי החוק האוסר על נישואי גייז נוגד את החוקה, וסללה את הדרך לחתונה ההומוסקסואלית הראשונה במדינה, שהתקיימה לאחר כשנה.

 

באפריל, תוך שבוע אחד, אושרו הנישואים הגאים באיווה ובוורמונט. אתמול אישר הסנאט של ניו-המפשייר את חוק נישואי ההומואים והלסביות, חודש אחד בלבד לאחר שאושר בקונגרס. עם זאת, עדיין לא ידוע האם מושל המדינה, ג'ון לינץ', יטיל וטו על החקיקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חוגגים את אישור החוק במיין
צילום: AP
מומלצים