שתף קטע נבחר

תתפלאו, גם זו תאונת דרכים

אדם שנפצע בידו בעת שמשך בידית המושב, הוכר על-ידי בית המשפט כנפגע תאונת דרכים לכל דבר ועניין. חברת הביטוח כלל חוייבה לשלם פיצוי

חברת כלל ביטוח חויבה על-ידי השופט מאיר שנהב, מבית משפט השלום בהרצלייה, לפצות אדם שנפגע בידו בעת שמשך את ידית המושב האחורי של רכבו. התובע טען כי יש להכיר בתאונה כתאונת דרכים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. חברת כלל טענה כי התאונה אינה תאונת דרכים, ובכל מקרה טענה כי הנזק שנגרם, נמוך מזה לו טען התובע - 20.4% נכות רפואית, כפי שהגיש לבית המשפט מומחה מטעם תביעה.

 

השופט מאיר שנהב, סגן נשיא בית משפט השלום בהרצלייה, קיבל את עמדת עו"ד ליאנה חזין-רביב, לפיה מדובר בתאונת דרכים. הוא ציין בפסק הדין כי כלל ביטוח לא כפרה בעצם קרות התאונה, אבל טענה כי הנסיבות (התובע נפגע במהלך הטיפול ברכב בחניון במקום עבודתו, ללא קשר למימוש תעבורתי או הכנתו לשימוש כזה) הן כאלה שאין להכיר בהן כתאונת דרכים.

 

השופט מציין בפסק הדין כי התרשם מיושרו וכנותו של התובע, ודחה את ניסיונה של כלל ביטוח לדחות את התביעה בטענה כי התובע לא הודיע על כוונה לעשות שימוש ברכב לנסיעה, לאחר הטיפול במושב. גם העובדה כי לא מיהר לפנות לבית חולים לאחר התאונה, אלא העדיף להישאר במקום העבודה ולא לנסוע ברכבו, הוגדרה על-ידי השופט כהחלטה סבירה.

 

בסופו של יום קבע השופט כי התובע זכאי לפיצוי בגין נזק ממוני - כאב וסבל בהתאם לנכותו המשוקללת - וכן עבור ארבעה ימי אשפוז. בסך הכל 36,688 שקל. 150 אלף שקלים נוספים נפסקו לו בגין הפסדי השתכרות עתידיים, ו-25 אלף שקלים נוספים יקבל בגין הסיכון שבעתיד יצטרך לקבל סיוע מהזולת. בנוסף הוא זכאי לשכר טרחת עורך דין בסכום של 13%, ולהחזר הוצאות משפט.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית המשפט: גם זו תאונה
צילום: גיל יוחנן
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים