שתף קטע נבחר

שירת הפרחים

רגע לפני ל"ג בעומר קבלו שיר ווקלי חדש, עם ניחוח עשן מדורות, של להקת "פרחי מיאמי". השיר פותח את האלבום האחרון של המקהלה, שלראשונה הקליטה שירה בסגנון "א-קפלה"

ל"ג בעומר בפתח, ומלבד מדורות הוא מביא עמו (לפחות עבור חלק ניכר מהפוסקים) גם את תום מנהגי האבלות שנהוגים בימי הספירה. רגע לפני שניתן לחזור ולהאזין למוזיקה "נורמלית", הנה טעימה נוספת משיר ווקלי - עם ניחוח עשן הקומזיצים הקרב ובא.

 

ירחמיאל ביגן, המלחין, המנצח ומי שעומד מאחורי מקהלת "פרחי מיאמי", קיבץ מקהלת גברים שתשיר יחד עם הילדים עשרה שירים, שקובצו לאלבום "סביב למדורה". את השיר הראשון - "ואהבת" - מעטרים אפקטים של בערה איטית וצרצור צרצרים.

 

השיר הפותח מציג למעשה מציג את הרקע ליצירת האלבום. מדובר בציטוט הלקוח ממסכת יבמות, המספר את האירוע הטרגי שבעטיו הונהגו מנהגי אבלות בספירת העומר:

"שנים עשר אלף זוגים תלמידים. היו לו לרבי עקיבא מגבעת ועד אנטפרס וכולם מתו בפרק אחד מפני שלא נהגו כבוד זה לזה. ואהבת לרעך כמוך זה כלל גדול בתורה".

 

השירים באלבום - שהושק בארצות הברית כבר בשנה שעברה, ורק כעת הגיע לארץ - כוללים כמה מהלהיטים הגדולים של פרחי מיאמי, בהם: "שבת", "זכרני", "ממקומך", כמה מחרוזות ידועות ושירים נוספים. זהו האלבום הראשון של הלהקה שהוקלט בנוסח "א-קפלה".

 

רק לפני כמה שבועות השיק ביגון את האלבום "יבוא" של פרחי מיאמי. האלבום כלל אחד-עשר שירים חדשים, כשעל העיבודים הופקדו כמה מהשמות הגדולים בתחום במוזיקה החסידית, בהם: מונה רוזנבלום, משה לאופר, ישראל לאם ואחרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפרחים בהופעה
צילום: ישראל ברדוגו, shlager.net
מומלצים