שתף קטע נבחר

בלינקוב: התקציב מאוזן, אין בו סאדיזם

הממונה על התקציבים באוצר אמר כי במקביל לקיצוצים ברווחה כוללת התוכנית גם תוספות לקצבאות הזקנה וסיוע לתעסוקה. בנוגע למו"מ עם ההסתדרות אמר בלינקוב כי יש מקום לשקול הקפאת תוספות שכר במגזר הציבורי

הממונה על התקציבים באוצר, רם בלינקוב, אמר היום (ה') בתדרוך לעיתונאים כי תקציב המדינה הוא די מאוזן. "אני שלם עם התוכנית הזו", אמר בלינקוב, בעקבות הביקורת הקשה שהושמעה על האוצר על רקע הגזרות הקשות הנכללות בהצעת הקיצוצים שכולל התקציב.

 

גזרות האוצר

 

"התקציב כולל טיפול באבטלה ובאוכלוסיות חלשות. יש התאמות הכרחיות בחינוך, בבריאות וברווחה, אבל יש גם גידול הדרגתי בקצבאות הזקנה ותוספות אחרות לילדים ולחינוך", אמר בלינקוב והדגיש, כי "בסך הכל תקציב המדינה יגדל בשנה הבאה".

 

הממונה על התקציבים אמר, כי על פי התוכנית גובה הקיצוץ בשנים 2009 ו-2010 יעמוד על 14 מיליארד שקל, כשחוברת הקיצוצים שפרסם האוצר אמש כוללת רק 7 מיליארד מסך הקיצוץ המתוכנן.

 

בלינקוב התייחס לביקורת הקשה נגד האוצר ואמר, כי בניגוד לטענות שהושמעו - "אין בתוכנית סאדיזם". עוד אמר הממונה על התקציבים: "אני מתייחס לביקורת

הזו בהבנה. האנשים באוצר הם אזרחים שלא שונים מאלה שנוקטים במשפטים האלה, אנו פועלים לטובת המדינה, משרתים בצה"ל, ולכולנו הורים, אחים ובני משפחה".

 

בלינקוב נשאל מדוע הקיצוצים אינם פוגעים גם בעשירונים הגבוהים יותר, ואמר: "התוכנית הזו לא מתוכננת לפגוע באוכלוסייה כזו או אחרת, ואני מציע לא לעשות עליהום על אוכלוסייה זו או אחרת". כדוגמא, נתן בלינקוב את העלאת המס המוצעת על הסיגריות וכן על הדלק - אשר לדבריו פוגעת במי שיש לו משאבים רבים יותר והוא צורך יותר.

 

בלינקוב טען כי התוכנית פוגעת גם בשכבות הגבוהות: "לוקחים ממי שיש לו - בהיקפים יפים", אמר, "אבל צריך שבחברה שלנו יהיו גם גורמים שנותנים תעסוקה ויהיו חברות חזקות, כי אז התעסוקה תהיה גדולה יותר".

 

בתשובה לשאלה מהם הסיכויים שהתוכנית תאושר בממשלה, אמר בלינקוב: "בשדה הפוליטי אני לא מתמצא, אבל בסוף נצטרך לאשר את התקציב. אני מאמין שביום שלישי הממשלה תאשר תקציב מאוזן".

 

בנוגע למו"מ עם ההסתדרות, המתנגדת לגזרות, אמר בלינקוב: "אני חושב שכל הצדדים צריכים לתת את חלקם למאמץ, ויש מקום לשקול אפשרות של דחיית תוספת שכר במגזר הציבורי. יו"ר הסתדרות, עופר עיני, מקיים עמנו דיונים קונסטרוקטיביים ומתישים ואני מאמין שנגיע למכנה משותף".

 

גורמים באוצר מסרו, כי גם אם יוסכם עם ההסתדרות על הקפאת תוספות שכר במגזר הציבורי, הדבר יביא לחיסכון של 4 מיליארד שקלים בלבד, אשר לא יכסו את מלוא הקיצוץ הנדרש.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רם בלינקוב
צילום: דודו אזולאי
מומלצים