שתף קטע נבחר

נתניהו: להוריד את הגזירות נגד נכים וקשישים

לאחר דיונים שקיים היום, הורה ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למשרד האוצר להסיר את הקיצוצים הפוגעים בקשישים, בניצולי שואה, בנכים ובמוגבלים. הוא הורה לדון ברעיון לגבות 50 שקלים על יום אשפוז

האם החלשים יינצלו מגזרות האוצר? ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הנחה הערב (יום ה') את האוצר להסיר את הקיצוצים הפוגעים באוכלוסיה חלשה בישראל - קשישים, ניצולי שואה, נכים ומוגבלים.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר שבעקבות הדיונים שנערכו במהלך היום, לקראת ישיבת הממשלה המכרעת ביום ראשון, הוא למד על הגזרות שפגעו בשכבות החלשות. בעקבות סקירה זאת, הורה נתניהו לאוצר לשבת מול כל אחד מהשרים על סעיפים בעייתיים, בהם פגיעה באוכלוסיה החלשה בישראל. הדיונים יחלו ממחר. בין היתר הנחה לקיים דיון דחוף בין הוצר למשרד הבריאות בנושא גביית תשלום 50 שקלים על כל יום אשפוז.

 

גזירות 2009 - הסיקור המלא:

 

ביום ראשון צפויה הממשלה לפתוח דיון בנושא הגזירות. הישיבה הזו תימשך ביום שלישי, לאחר שראש הממשלה נתניהו ישוב מפגישה עם הנשיא המצרי מובארק, ולאחר שיקבל את פני האפיפיור ביום שני.

 

נתניהו מבקש להגיע לעסקה במשק עם המעסיקים, שרגא ברוש ועם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. אם יגיעו לעסקת חבילה, ניתן יהיה להוריד סעיפים נוספים מגזרות התקציב. בינתיים, נראה כי לנתניהו צפויה חזית עיקשת מצד ההסתדרות. היו"ר עיני אמר למקורביו כי "אם הממשלה לא תתעשת ולא תוציא מהתקציב את הגזרות נגד החלשים, אדאג לכך שיו"ר העבודה יפרוש מהקואליציה ויפרק את הממשלה". הוא נפגש עם פקידי האוצר ועם יועצו של נתניהו, אורי יוגב.

 

ביקורת נרחבת על תוכנית האוצר נשמעת גם בקרב בכירים בליכוד. אל שר החינוך, גדעון סער, הצטרפו בגלוי גם השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן ושר התקשורת, משה כחלון. השלושה פנו היום למזכיר הממשלה, צבי האוזר, בבקשה לכנס את שרי הליכוד לדיון פנימי על הקיצוצים, בטענה שהם פוגעים בשכבות החלשות, ו-"לא לשם כך נבחר הליכוד". 

 

גורמים בקדימה הגיבו על הודעת ראש הממשלה בספקנות: "למי להאמין, לביבי של הבוקר או לביבי של הערב? ביבי שוב מזכיר לנו שביבי הוא אותו הביבי - לחיץ, פזיז, וסחיט ולא ברור לאיזו מידיו להאמין. יחד עם זאת קל לנחש לאיזה ביבי - עופר עיני ואלי ישי יבחרו להאמין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנימין נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים