שתף קטע נבחר

ישי: לא די בביטול גזירות, יש להגדיל קצבת ילדים

לאחר שנועד עם הרב עובדיה יוסף אמר יושב ראש ש"ס כי מפלגתו תתנגד לתקציב אם יהיה קיצוץ בקצבאות הילדים: "ההתעלמות מצורכי המשפחות ברוכות הילדים אינה מקובלת"

סגן ראש הממשלה ושר הפנים, יו"ר ש"ס אלי ישי, בירך הבוקר (יום ו') על הוראתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לבטל את "גזירות האוצר" בנוגע לשכבות החלשות, אך הבהיר כי מפלגתו לא תסתפק בכך ואף תדרוש את הגדלת קצבאות הילדים. השר אמר את הדברים לאחר שנועד עם מנהיגה הרוחני של מפלגתו, הרב עובדיה יוסף.

 

בשיחה עם ynet תהה היום ישי מדוע בכלל מוטלות הגזירות על השכבות הנזקקות: "מדוע אף אחד מאנשי האוצר לא מציג את החלופות, כמו למשל מיסוי על מוצרי צריכה שבהם משתמשים העשירונים העליונים, אלו שאין להם בעיות כלכליות ויכולים בעת הקשה הזו לתת כתף? יש למצוא דרכים שהגזירות יגעו גם לשכבות העליונות בציבור".

 

ישי הבהיר שפגיעה בקצבאות הילדים תוביל להתנגדות לתקציב, ואמר: "אני מתנגד נחרצות לאופנה שממשלות ישראל מתעלמות

מצורכי המשפחות, ופוגעות פעם אחר פעם בקצבאות הילדים. בממשלת אולמרט בלמנו את הפגיעה בקצבאות בבחינת 'סור מרע'. לממשלת נתניהו הצטרפנו כי איננו מסתפקים ב'סור מרע', אלא תובעים גם 'עשה טוב'. לא מקובלת עליי ההתעלמות מהצרכים של המשפחות ברוכות הילדים - צריך להגדיל את הקצבאות האלה למען ילדי ישראל".

 

ביום ראשון וביום שלישי תקיים הממשלה דיונים על גזירות תקציב 2009-10. אתמול הנחה נתניהו את האוצר להסיר מהתקציב את הקיצוצים הפוגעים באוכלוסיה חלשה בישראל - קשישים, ניצולי שואה, נכים ומוגבלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ישי. רוצים יותר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים