שתף קטע נבחר

לא כולם מחכים לאפיפיור: "זה נוגד את היהדות"

בישראל נשלמות ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של בנדיקטוס ה-16, אך הרב שלום וולפא סבור כי "אסור לרבנים להיפגש עם האפיפיור כיוון שהדבר נוגד את היהדות". בירושלים נעצרו שני ערבים ישראלים בחשד שתלו כרזות בגנות הביקור

האפיפיור בנדיקטוס ה-16 ואלפי צליינים בעקבותיו יגיעו ביום שני לישראל אחרי סיור בירדן. ברחבי המדינה נשלמות ההכנות לקראת הביקור ההיסטורי, אך מתברר כי לא כולם ששים לקבל את פניו. "הכנסייה הקתולית עינתה ורצחה יהודים וסייעה לצורר הנאצי במלאכת השמדת העם היהודי. עכשיו מגיע לישראל ראש הכנסייה הזו, האפיפיור", כך אמר אמש (שבת) ל-ynet יו"ר המטה העולמי להצלת העם והארץ, הרב שלום דב וולפא.

 

האפיפיור, שהחל את ביקורו במזרח התיכון בירדן, סייר בהר נבו - מקום קבורתו של משה רבנו - ואמר כי הביקור הוא תזכורת ל"קשר בל יינתק" שקיים בין הכנסייה הקתולית לעם היהודי. מאוחר יותר, ביקר האפיפיור במסגד הגדול בעמאן ואמר כי "לעתים מניפולציות אידאולוגיות של הדת למטרות פוליטיות הן הזרז לעימותים ולפירוד". הוא קרא למוסלמים ונוצרים "לחתור להיות מאמינים נאמנים באלוהים בשל נטל ההיסטוריה המשותפת שלהם, אשר לעתים מועצמת בגלל אי-הבנות".

 

"מי שבצעירותו היה חבר ב'נוער היטלר' בא לכאן כדי לקבל את ירושת הנרצחים, המקומות הקדושים ליהודים. האפיפיור בא להתפלל במקומות הקדושים לנצרות, זה נוגד את הדת שלנו. אפשר לתת לו את כל השירות שנותנים לגויים שמגיעים לארץ, אבל לא לכבד אותו כנציג הדת הנוצרית", אמר הרב וולפא. "אם הוא רוצה לבוא לביקור פרטי - בבקשה. אף אחד לא מנסה לעצור את הביקור שלו, אבל לא ייתכן שרבנים ייפגשו איתו", אמר.

 

גם בקרב ערביי ישראל יש מי שאינו רואה בעין יפה את ביקורו של האפיפיור בארץ. בשעות הצהריים נעצרו בשער המג'לס ובשער הכותנה בעיר העתיקה בירושלים שני ערבים ישראלים, תושבי הצפון, כשברשותם כמה מאות כרוזים המגנים את ביקורו של בנדיקטוס וקוראים להחרמתו. השניים העוברו להמשך חקירה.

 

כ-80 אלף אנשי כוחות הביטחון ישתתפו במבצע "גלימה לבנה" לאבטחת ביקורו של האפיפיור. המבצע יחל ביוום שני ויסתיים ביום שישי. בנוסף, הוקם מרכז מידע לציבור שמספרו: 1700-502-030. עדכונים על ביקור האפיפיור ניתן לקבל גם באתר האינטרנט של המשטרה שכתובתו www.police.gov.il.

 

במהלך ביקורו בישראל יבקר האפיפיור ביום שלישי בהר הבית, בכותל המערבי, בהיכל שלמה ובפטריארכיה הלטינית. ביום חמישי הוא יטוס לצפון, יקיים מיסה המונית בהר הקפיצה ויבקר בכנסיית הבשורה. בטווח יבקר בבית-לחם.


פורסם לראשונה 09/05/2009 23:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב וולפא. לתת שירותים, לא לכבד
מתכוננים בירושלים
צילום: רויטרס
מומלצים