שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  התחנה המרכזית הישנה בת"א תפונה מאוטובוסים
  עיריית תל אביב וחברת אגד הגיעו להסכם, לפיו תפונה התחנה סופית עד סוף חודש יולי. אגד תקבל פיצוי בסך 5.3 מיליון שקלים. ההסכם כפוף עדיין לאישור שופט
  אם לא תהיה הפתעה של הרגע האחרון, תפונה בעוד כחודשיים וחצי (ב-31 ביולי) התחנה המרכזית הישנה בתל אביב באופן סופי מאוטובוסים. זאת, לאחר שהעירייה וחברת אגד שעוד פועלת בתחנה הגיעו להסכם פינוי. ההסכם עדיין טעון אישור שופט, אך נראה כי מדובר בהליך פורמאלי בלבד.

   

  עיריית תל אביב, בעלת הקרקע במקום, מנסה כבר שנים לפנות את התחנה הישנה על מנת לפתח את האזור הדרומי של העיר; אזור שהפך להיות מעין "חצר אחורית" ומעונם של עובדים זרים ואנשי המעמד הנמוך. עד כה, מאמצים אלה לא נשאו פרי.

   

  ייעודו של השטח שיפונה, בהיקף של כעשרה דונם, הינו ציבורי. בשנות ה-30 של המאה הקודמת בנתה העירייה במקום את תחנות האוטובוסים ונתנה לחברות האוטובוסים אגד ודן היתר שימוש בתחנות אלה. בשנת 1997, לאחר בוררות בין העירייה לחברת דן, פונו שלושה רציפים שהוחזקו על ידיה והאוטובוסים הועברו לתחנת המרכזית החדשה.

   

  חברת אגד נותרה מחזיקה בשטח של שבעה דונם במתחם. מאז, למרות פעילות התחנה המרכזית החדשה, לא הצליחה העירייה להגיע להסכמה על פינוי המקום, כדי  לקדם תוכניות בנייה.

   

  בשל המחלוקת פנו העירייה ואגד לבוררות, ולאחרונה הצליחו להגיע לסיכום לגבי מועד הפינוי - שנקבע ל 31 ביולי השנה. במסגרת ההסכם נקבע עוד, כי כי חלק של שלושה דונם מהשטח עדיין יישאר לשימושו של בית הספר מנשר הפועל במקום. כמו כן, תקבל אגד פיצוי בסך 5.3 מיליון שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתחם התחנה המרכזית, מבט מלמעלה
  באדיבות עיריית תל אביב
  מומלצים