שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המחאה על התקציב מתרחבת: גם במכללות ישבתו
  ב-44 מכללות אקדמיות יופסקו ביום ג' הלימודים לשעתיים, בשל הקיצוץ המתוכנן בתקציב ההשכלה הגבוהה
  המאבק בממשלה על תקציב המדינה עוד בעיצומו ובמקביל נמשכים קולות המחאה , שמתבטאים בהשבתות: ארגון הסטודנטים הארצי וועד ראשי המכללות הודיעו היום (א') שישביתו ביום ג' הקרוב למשך שעתיים את הלימודים ב-44 מכללות אקדמיות, במחאה על תוכנית הקיצוצים של משרד האוצר.

    

  הסטודנטים מוחים על ההחלטה לקצץ בתקציב ההשכלה הגבוהה, ואומרים כי ההחלטה תפגע באוכלוסיות החלשות. הלימודים ביום ג' יושבתו מ-12:00 ועד 14:00. שביתה דומה כבר התקיימה היום, למשך שעה, באוניברסיטת תל-אביב.

   

  מוקדם יותר היום הכריז מרכז השלטון המקומי על שביתה רחבת היקף במחאה על הקיצוצים הצפויים בתקציבי החינוך. כל פעולת הרשויות תופסק ביום רביעי הקרוב, בין השעות 8 ו-10 בבוקר:

   לא ייפתחו בתי הספר וגני הילדים, לא תהיה אבטחה במוסדות החינוך השונים, משרדי הרשויות המקומיות יהיו סגורים לקבלת קהל, לא תיאסף אשפה ולא יירשמו דו"חות חנייה.

   

  ביום שישי נערך כינוס חירום בהשתתפו כל ראשי מערכת ההשכלה הגבוהה בישראל והסטודנטים, אליו באו גם שרים וחברי כנסת מהקואליציה. שר המדע, דניאל הרשקוביץ, אמר על תוכנית האוצר: "יש הבנה של השרים שהדבר פשוט מנוגד להיגיון. קיצוצים מעין אלו נוסו במקומות שונים בעולם ועד היום בוכים ומבכים עליהם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפגנת סטודנטים (ארכיון)
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים