שתף קטע נבחר

יוגב - יו"ר ועדת הייעוץ למועצה הלאומית לכלכלה

רה"מ נתניהו מינה את אורי יוגב לתפקיד, שלא היה קיים עד כה. לפני המינוי חתם יוגב על הסכם למניעת ניגוד עניינים, על רקע עיסוקיו הפרטיים. באפריל הודיע ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' מנואל טרכטנברג, על התפטרותו

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מינה את יועצו, איש העסקים והממונה על התקציבים באוצר לשעבר, אורי יוגב, ליו"ר הוועדה המייעצת של המועצה הלאומית לכלכלה.

 

יוגב עומד כיום בראש חברת whitewater לטכנולוגיות מים, ולפני המינוי חתם אורי יוגב על הסכם למניעת ניגוד עניינים אשר אושר ע"י היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, הגב' שלומית ברנע פרגו.

 

בסוף חודש אפריל הודיע ראש המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה, פרופ' מנואל טרכטנברג, על התפטרותו. ככל הידוע התפטרותו של טרכטנברג מהתפקיד נבעה מהחלטתו של נתניהו למנות את יוגב לתפקיד יו"ר הוועדה המייעצת - תפקיד שלא היה קיים עד היום. טרכטנברג ונתניהו סיכמו כי הוא יישאר בתפקידו עד תחילת חודש יוני. 

 

יועץ התקשורת של יוגב מונה ליועץ לאוצר 

טרכטנברג מונה לתפקידו על ידי ראש הממשלה הקודם, אהוד אולמרט לפני כשלוש שנים. בהחלטת ממשלה, שהתקבלה בספטמבר 2006, נקבע כי תוקם וועדה מייעצת למועצה הלאומית לכלכלה, אשר בראשה יעמוד מי שמכהן גם כיו"ר המועצה, טרכטנברג. עם זאת, ההחלטה מעולם לא יושמה, ועתה בוצע בה שינוי לפיו בראש הוועדה יעמוד נציג ציבור ולא יו"ר המועצה עצמו. 

 

חברי הוועדה המייעצת צפויים להיות כלכלנים בכירים, בעלי רקע וניסיון במגזר הציבורי, במגזר הפרטי ובאקדמיה. תפקידה יהיה לייעץ למועצה באופן שוטף ולהוות גורם מקצועי, המסייע למועצה בגיבוש המלצות למדיניות ובקידום משימותיה.

 

יועץ התקשורת של יוגב, משה דבי, מונה אתמול להיות יועץ תקשורת מיוחד של משרד האוצר שלושת החודשים הקרובים סביב גיבוש תקציב המדינה לשנים 2009-2010.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
אורי יוגב
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים