שתף קטע נבחר

הרב יוסף לשרי ש"ס: אל תקבלו את פני האפיפיור

מנהיגה הרוחני של ש"ס שמע טיעונים בעד ונגד ההשתתפות בקבלת הפנים בנתב"ג, וקבע: "להיעדר מטקסי קבלת הפנים בצורה שקטה. בלי לעשות 'קמפיין' נגד הדבר"

לא רק יו"ר הכנסת  נמנע ממפגש עם האפיפיור: שרי ש"ס החרימו הבוקר (יום ב') את טקס קבלת הפנים לאפיפיור בנדיקטוס ה-16, בנמל התעופה בן-גוריון.

 

 

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, ששמע עוד לפני תפילת שחרית את הטיעונים בעד ונגד ההשתתפות באירוע - הנחה את ארבעת שרי המפלגה "להיעדר מטקסי קבלת הפנים בצורה שקטה. בלי לעשות 'קמפיין' נגד הדבר".

 

גורם בש"ס אמר ל-ynet: "הסיבה שבגינה שרי המפלגה לא הגיעו לאירועי קבלת הפנים היא בשל עברו של האפיפיור, כמי שנטל חלק בתנועת נוער היטלראית ומתוך התחשבות ברגשותיהם של ניצולי השואה.

כמו-כן, מדובר באקט סמלי על רקע הדרישה של הוותיקן לקבל ריבונות על מספר מקומות קדושים בירושלים".

 

על עמדת ש"ס נמתחה ביקורת מהצד הדתי-לאומי בכנסת. יו"ר הבית היהודי, שר המדע והטכנולוגיה הרב דניאל הרשקוביץ, אמר כי "יש לנהוג באפיפיור בנימוסים ובכבוד הראויים לראש מדינה במעמדו. היהדות תמיד קיימה דיאלוג עם ראשי מדינות והאפיפיור מופיע בישראל כראש מדינה שמאחוריו למעלה ממיליארד מאמינים".

 

בטקס קבלת הפנים לאפיפיור השתתפו בין היתר נשיא המדינה שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים, סגני שרים וחברי כנסת.

 

מי שעוד לא הגיע לטקס קבלת הפנים בנתב"ג הוא יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין. מקורביו של יו"ר הכנסת הסבירו כי הוא אינו מחרים את האפיפיור, וכי העדרותו נובעת מאילוצי לו"ז ואילוצים טכניים. עם זאת, צפוי כאמור ריבלין ללוות את האפיפיור בסיורו ב"יד ושם", וככל הנראה אף לברך אותו בישיבת מליאת הכנסת היום.

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס ונתניהו עם האפיפיור
צילום: ירון ברנר
לא בא. השר ישי עם הרב עובדיה יוסף
צילום: גיא אסיאג
מומלצים