שתף קטע נבחר

"משמעות הקיצוץ - פיטורי 1,800 שוטרים וסוהרים"

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מאיים להצביע נגד התקציב אם אכן יקוצצו 1.4 מיליארד שקל מתקציבו, שיובילו בין היתר לסגירת תחנות משטרה ויחידת הדגל "להב 433". השר: ביטחון האזרחים ייפגע

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', איים אחר הצהריים (ב') כי יצביע נגד תקציב המדינה, בשל גזירות האוצר הפוגעות במשרדו. השר אהרונוביץ' אמר כי במקום לחזק את תחושת הביטחון האישי של אזרחי המדינה, הביטחון האישי רק יירד. על פי נתוני המשרד לביטחון פנים, משמעות הקיצוץ המתוכנן, בין היתר, היא סגירת יחידות ותחנות משטרה, ופיטורי 1,500 שוטרים ו-300 סוהרים.

 

בימים האחרונים ניהל אהרונוביץ' משא ומתן עם שר האוצר, יובל שטייניץ, בנוגע לתקציב המשרד לביטחון פנים. היום הוא עודכן כי האוצר אכן מתכוון לקצץ 1.4 מיליארד שקלים מתקציב משרדו לשנים 2010-2009.

 

על פי הנתונים שנמסרו מהמשרד לביטחון פנים, אם התקציב במתכונתו הנוכחית יעבור, משמעות הדבר, בין היתר, היא סגירה של יחידת הדגל של המשטרה "להב 433", שזכתה לכינוי "האף-בי-איי הישראלי". היחידה מאגדת את עבודתן של היחידה הארצית לחקירות הונאה, היחידה למאבק בפשיעה הכלכלית, היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות, יחידת אתגר למאבק בגניבות הרכב ויחידת הגדעונים. משמעות הדבר היא שכל אלו יחזרו לעבוד בנפרד וללא תיאום, כפי שהיה לפני הקמת היחידה בשנה שעברה.

 

בנוסף, נטען, הקיצוץ יוביל לסגירה של שתי תחנות משטרה בינוניות ולצמצום כללי בסדר הכוחות של המשטרה, בין היתר באגף התנועה ובעוטף ירושלים. המשמעות של כל אלה היא פיטוריהם של 1,500 שוטרים.

 

עוד מוסיף המשרד לביטחון פנים, כי גם בשירות בתי הסוהר יוביל הקיצוץ לסגירת מקומות כליאה ולצמצום כללי בסדר הכוחות של השב"ס, בין היתר בתפקידי ליווי וסגל ביטחוני. במסגרת אלו, יפוטרו 300 סוהרים. במשרד לביטחון פנים עצמו, משמעות הקיצוצים היא פגיעה בהקמת הרשות להגנת עדים ובהקמת פרויקט "עיר ללא אלימות".

 

"נזק בלתי הפיך"

לדברי אהרונוביץ', מהלך זה, אם ייצא לפועל, יביא לנזק בלתי הפיך בפעילות המשטרה ושירות בתי הסוהר. הוא הוסיף כי הדבר נוגד באופן ברור את הצהרותיהם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, יובל שטייניץ, בדבר חיזוק משמעותי הדרוש במשרד לביטחון פנים. לכן, הודיע כי אם לא יחול שינוי, יצביע נגד התקציב.

 

בשנים האחרונות מתמודדת המשטרה עם לא מעט אתגרים ובמקביל מנסה לשפר ולשדרג מערכות טכנולוגיות קיימות. כמו כן, היא מעוניינת לגייס לשורותיה כוח אדם נוסף לנוכח הצורך הגובר, אך כעת נראה כי במקום לקבל תגבורת - היא תיאלץ לפטר שוטרים.

 

השר אהרונוביץ' אמר כי הצעד הקיצוני של משרד האוצר יפגע בעבודתן של

תחנות המשטרה, שכן הן ייאלצו לאבד שוטרים רבים. הוא אף הזהיר כי ייתכן שהמשרד לביטחון ייאלץ לסגור תחנות. במצב כזה, הוא הוסיף, "ביטחונו האישי של האזרח רק יקטן".

 

ארגון נשות השוטרים והסוהרים הצטרף למחאת השר, והודיע כי גזירת האוצר תפגע בעתידם ובמעמדם המקצועי והאישי של השוטרים והסוהרים. מנכ"ל הארגון, אביגיל סררה, הזהירה כי "הקיצוץ בתקציב יביא לפיטורי אלפי שוטרים ופגיעה אנושה בשכר הנמוך ממילא. בכוונתנו למנוע פגיעה כזו ולא נאפשר פגיעה בשוטרים. ננהל מאבק נחוש מול האוצר והממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אתר הכנסת
הביטחון נפגע. אהרונוביץ'
צילום: אתר הכנסת
חרב הקיצוצים. שטייניץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים