שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ר"מ בריטניה: בשם כל הפוליטיקאים, אני מתנצל
  "אני רוצה להתנצל בשם הפולטיקאים מכל המפלגות", אמר גורדון בראון, בעקבות הפרסומים המביכים על החזרי ההוצאות שביקשו הוא ושרים וחברי פרלמנט אחרים במשך השנים. הוא ומנהיג האופוזיציה הבטיחו לשנות את השיטה הקיימת

  ראש ממשלת בריטניה, גורדון ברואן, ומנהיג מפלגת האופוזיציה העיקרית, דיוויד קמרון, התנצלו היום (ב') בפני הציבור על פרשת החזרי ההוצאות של חברי הפרלמנט. הם התחייבו לשנות את השיטה הקיימת ולהשיב את אמון הציבור בבית הנבחרים. "אני רוצה להתנצל בשם הפוליטיקאים מכל המפלגות על אירועי הימים האחרונים", אמר בראון.

   

  ההתנצלות באה בעקבות חשיפות מביכות שפורסמו מדי יום בארבעת הימים האחרונים, על החזרי ההוצאות המשונות שביקשו חברי פרלמנט ושרים. כספי הציבור, התברר, שימשו למימון צפייה בסרטים פורנוגרפיים, פינוי גללי סוסים ושליחת זרי פרחים למשפחות שכולות של חיילים.

   

  בראון עצמו הובך מדיווחים על כך ששילם לאחיו אנדרו 6,500 ליש"ט (9,800 דולר) מכספי הציבור למימון שירותי ניקיון בין השנים 2004 ל-2006, לפני שמונה לראש ממשלה. לפי מסמכים שפורסמו בעיתון "דיילי טלגרף", כמה חברי פרלמנט ניצלו את החוקים הקיימים כדי להשקיע אלפי ליש"ט מתקציב המדינה לשיפוץ בתיהם.

   

  "עלינו להראות, שאיפה שנעשו טעויות והתגלו שגיאות, היכן שיש לתקן שגיאות, שהדבר נעשה באופן מיידי", אמר בראון בוועידת אחיות בצפון אנגליה. מנהיג המפלגה השמרנית, קמרון, אמר אמש כי פוליטיקאים שהיו מעורבים בפרשה "כשלו ולא עמדו באחריותם". הוא הגדיר את הפוליטיקה הבריטית כ"שבורה".

   

  פרטי החזרי ההוצאות פורסמו בעקבות מסע שניהלה במשך ארבע שנים הת'ר ברוק, פעילה אמרקינית בתחום חופש המידע שמתגוררת בלונדון. הפרלמנט ניסה למנוע ב-2005 את פרסום המידע, אך ב-2008 רשמה השיג כאשר בית המשפט העליון הורה לחשוף אותו ברבים.

   

  ברוק אמרה היום כי חשיפת החזרי ההוצאות של חברי הפרלמנט על תיקון בריכות שחייה, כריות ועוגיות שקנו, הוכיחה שהמסע הציבורי שניהלה היה ערכי. הפרטים המלאים של החזרי ההוצאות יפורסמו ביולי, אך לידי ה"טלגרף" הגיעו מסמכים שטרם פורסמו. העיתון סירב לומר כיצד השיג אותם או האם שילם בעבורם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בראון: השיטה תתוקן
  צילום: רויטרס
  קמרון. הצטרף להתנצלות
  צילום: רויטרס
  מומלצים