שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בלגן ארצי: חלק לומדים, חלק שובתים
  מרכז השלטון המקומי החליט להשבית הלימודים בכל הארץ במחאה על הקיצוץ המתוכנן בתקציב החינוך, אך חלק מהרשויות חשבו אחרת ופרשו מהשביתה. בירושלים הלכו לבתי הספר ובערים אחרות נפתחו הלימודים ב-10:00. הבגרויות מתקיימות

  מכה להורים ולתלמידים: השביתה ברשויות המקומיות הבוקר (יום ד') הפכה לבלגן אחד גדול, כאשר רשויות מקומיות מסוימות החליטו לקצר את משך השביתה, או לבטלה לגמרי. מרכז השלטון המקומי הודיע כי "השביתה מתקיימת בסדרה, כל רשות שיוצאת מן הכלל - עושה זאת על דעת עצמה ובניגוד להחלטת ההנהלה".

   

  לטובת הילדים וההורים, הנה תמונת המצב: בתי הספר וגני הילדים ברוב אזורי הארץ שובתים למשך כל שעות היום במחאה על הקיצוץ בתקציב החינוך, לפי החלטת מרכז השלטון המקומי. אך ככל שנוקפות השעות, עוד ועוד רשויות מכריזות עצמאות ופורשות מהשביתה.

   

  בירושלים מתקיימים לימודים באופן מלא, בשל ביקור האפיפיור, וגם פתח תקווה, קריית-מוצקין, נתיבות ואשקלון הודיעו כי לא ישבתו. במודיעין יתקיימו הלימודים כרגיל ורק הסייעות בגני הילדים ישבתו.

    

  ב-13 ערים גדולות הושבתו מוסדות החינוך למשך שעתיים בלבד. מדובר בתל-אביב, חיפה, באר-שבע, ראשון-לציון, אשדוד, חולון, גבעתיים, נתניה, רעננה, כפר-סבא, הרצליה, חדרה ורחובות.

   

  גם ברשויות הבאות בדרום כן יתקיימו לימודים: ערד, מועצת אשכול, מועצת בני שמעון ומועצת ערבה תיכונה. בבתי הספר במועצות רמת נגב ומיתר שבתו לשעתיים בלבד, ובדומה לערים הגדולות שבו ללימודים ב-10:00. 

   

  בכל שאר הערים והיישובים שלא הוזכרו - צפויה להיות שביתה מלאה, אך ייתכנו שינויים במהלך היום. עקב הבלבול בהתנהלות השביתה, מומלץ להורים לפנות למוקדים העירוניים. משרד החינוך פתח אף הוא הבוקר מוקד מידע לציבור שמספרו 1-800-250-025.  

   

  בשלטון המקומי נעתרו לבקשת שר החינוך, גדעון סער, לאפשר את קיומן של בחינות הבגרות. כמו-כן יתאפשרו לימודים בבתי הספר לחינוך מיוחד. אולם, תלמידי החינוך המיוחד בכיתות משולבות (רגילות) או בכיתות מיוחדות בבתי ספר רגילים לא ילמדו, למרות מחאת ההורים.

   

  ברשויות המקומיות מוחים על הכוונה לקצץ 1.5-2 מיליארד שקלים מתקציב החינוך ברשויות. בין היתר, יבוטל תקציב ההסעות ויקוצצו תקציבי האבטחה, השיפוצים, הרווחה, הפסיכולוגים והמנהלה. השלטון המקומי מוחה גם על סירובו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להיפגש עמם וטוענים כי הופעלה כלפיהם אלימות בעת שהפגינו בירושלים במהלך ישיבת הממשלה. בשל כל הסיבות הללו - החליט להשבית השלטון המקומי יותר מ-250 רשויות, כולל עיריות, מועצות אזוריות ומועצות מקומיות.

   

  יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט: "אנחנו שובתים למען עתיד ילדינו, למען כל תלמיד ותלמידה בישראל. אם יקוצץ התקציב לא יהיה כסף לתקן את ליקויי הבטיחות ולאבטח את בתי הספר. אף הורה לא ירצה לשלוח את ילדיו לבתי ספר לא בטיחותיים ולא מאובטחים. זו רק ההתחלה. לא ניתן לנתניהו להרוס את החינוך ולמוטט את הרשויות".

   

  מלבד מאבטחי בתי ספר, צוות המנהלה והמזכירות, תכלול השביתה גם שרתים ופסיכולוגים. בנוסף, לא יינתנו שירותים מוניציפליים, לא ייאספו אשפה, לא ינקו רחובות, לא יכתבו דו"חות ולא יקבלו קהל.


  פורסם לראשונה 12/05/2009 22:35

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אחיה ראב"ד, אילנה קוריאל ושמוליק חדד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  ברוב הארץ - שביתה
  צילום: מאיר פרטוש
  בירושלים הלימודים כסדרם
  צילום: רויטרס
  מומלצים