שתף קטע נבחר

התמתנות בירידה בביקוש לעובדי היי-טק

באפריל 2009 נרשמה ירידה של 1.5% בביקוש לעובדי המגזר, לעומת ירידה של כ-5% לפחות בחמשת החודשים הקודמים. בביקוש למנהלים נרשמה עלייה של 30% לעומת מרס

בחודש שעבר נרשמה התמתנות בקצב הירידה בביקוש לעובדי היי-טק. הביקוש לעובדים במגזר ירד ב-1.5% לעומת מרס, ולעומת ירידה חודשית ממוצעת של כ-5% בחמשת החודשים שקדמו לאפריל. זאת, על פי מדד הדרושים של חברת MIT מקבוצת מנפאואר ישראל, המבוסס על מודעות "דרושים" המתפרסמות בעיתונות האלקטרונית ועיתונות הדפוס.

 

 

מהסקר עולה כי בשלוש משש הקבוצות המקצועיות הנבדקות נרשם גידול בביקוש לעובדים חדשים באפריל. הביקוש למנהלים גדל ב-30% לעומת מרס, הביקוש למהנדסי חומרה גדל ב-8.5%, והביקוש למהנדסי תוכנה גדל ב-2.9%.

 

עם זאת, יש לציין כי למרות הגידול בביקוש למנהלים, הוא עדיין נמוך ב-65.8% לעומת החודש המקביל אשתקד. הביקוש למהנדסי חומרה היה נמוך באפריל ב-38.7% לעומת אפריל אשתקד, והביקוש למהנדסי חומרה היה נמוך ב-31.7%.

 

הירידה החדה ביותר באפריל נרשמה בביקוש לראשי צוותים ומנהלי פרוייקטים (5.5%-). בביקוש לתוכניתנים נרשמה ירידה של 2.4% באפריל לעומת מרס, ובביקוש למנהלי רשתות ואנשי תמיכה נרשמה ירידה של 5.4%. לעומת החודש המקביל אשתקד, נרשמה ירידה של 25.6% בביקוש למנהלי רשתות ואנשי תמיכה, ירידה של 34.7% בביקוש לתוכניתנים, וירידה של 37.7% בביקוש לראשי צוותים ומנהלי פרויקטים. בסך הכל, הביקוש לעובדים בהיי-טק נמוך ב-37.3% באפריל לעומת החודש המקביל אשתקד.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים