שתף קטע נבחר

מלך ירדן לנתניהו: התחייב מיד לשתי מדינות

אחרי פגישתו עם נשיא מצרים, ולפני פגישתו עם הנשיא אובמה - נועד בצהריים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם עבדאללה מלך ירדן, ושמע ממנו דרישה להתחייב לפתרון שתי מדינות: "קבל את יוזמת השלום הערבית", האיץ בו עבדאללה

עבדאללה מלך ירדן נועד בצהריים (יום ה') בעקבה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, והאיץ בו: "התחייב מיד בפומבי לפתרון שתי מדינות, קבל את יוזמת השלום הערבית ונקוט בצעדים ההכרחיים להתקדם לעבר פתרון". כך נאמר בהודעת בית המלוכה.

 

על פגישתו הצפויה של נתניהו עם המלך דווח לראשונה ב-ynet. פגישת שני המנהיגים מתרחשת ימים ספורים לפני צאתו של נתניהו לוושינגטון לפגישות עם צמרת הממשל האמריקני ובראשו הנשיא, ברק אובמה.

 

עבדאללה כבר נועד עם אובמה בבית הלבן וקרא למדינות ערב והעולם המוסלמי לסייע לארה"ב לקדם את תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים. "לב הבעיה במזרח התיכון הוא הבעיה הישראלית-פלסטינית. היא יוצרת תהודה על כל הבעיות האחרות ומרבית תושבי האזור מבינים זאת", אמר.

 

עבדאללה צוטט בתחילת השבוע כמזהיר שאם המו"מ האזורי לשלום לא יחודש, פירושו של דבר עימות נוסף במזרח התיכון בתוך שנה וחצי. "כל העיניים יהיו נשואות לוושינגטון, ואם לא יהיו סימנים ברורים או הנחיות ברורות לכולנו, תהיה תחושה שמדובר בעוד ממשל אמריקני שהולך לאכזב אותנו", הבהיר בראיון ל"טיימס" הלונדוני, זמן קצר לפני שיצא לדמשק להיפגש עם הנשיא הסורי.

 

במקביל, מנסה עבדאללה לקדם תוכנית לשינוי יוזמת השלום הערבית, על-מנת להקל על ישראל לקבלה. העיתון "אל-קודס אל-ערבי" היוצא לאור בלונדון, דיווח לפני כשבועיים מפי גורמים פלסטינים כי היוזמה המתגבשת תמתן את זכות השיבה ותציג לוח זמנים מוגדר לנורמליזציה.

 לפי הדיווח גם מנהיגי מצרים, הרשות הפלסטינית וסעודיה מעורבים במהלך.

 

לפני ימים ספורים ביקר נתניהו בשארם א-שייח ונועד עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. הוא הבהיר שישראל רוצה להרחיב את מעגל השלום, קודם כל לשכנינו הפלסטינים. "אנחנו רוצים שישראלים ופלסטינים גם יחד יחיו עם אופק של שלום, של ביטחון ושל שגשוג", אמר נתניהו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו והמלך עבדאללה בפגישתם היום
צילום: AFP
עבדאללה. מו"מ או עימות
צילום: AFP
מומלצים