שתף קטע נבחר

נתניהו לעבדאללה: נשנה מציאות בשטח

לפי הארמון הירדני, המלך האיץ בראש הממשלה להסכים לפתרון שתי המדינות, אך נתניהו לא בדיוק נענה: "יש להרחיב את מעגל השלום", אמר לעבדאללה

מלך ירדן וראש הממשלה אולי מתאמים עמדות לקראת נסיעת נתניהו לוושינגטון, אבל עמדותיהם בסוגייה הפלסטינית לא בדיוק תואמות. אחרי הפגישה ביניהם הבוקר נמסר מבית המלוכה הירדני כי המלך האיץ בנתניהו להסכים לפתרון שתי המדינות, ולקבל את יוזמת השלום הערבית. ראש הממשלה לא ממהר לעשות את זה.

 

"אני מודע לצורך לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים ומתכוון לנהל משא ומתן מדיני, ביטחוני וכלכלי שאף אחד מהם הוא לא על חשבון השני", אמר נתניהו לעבדאללה - ברוח התבטאויותיו האחרונות, ובדומה לדברים שאמר לנשיא מצרים, חוסני מובארק, בפגישתם השבוע. עוד הוא הדגיש היום: "אני מאמין בשינוי המציאות בשטח".

 

ראש הממשלה הוסיף שבידיו תוכניות לחזק את מנגנוני הביטחון הפלסטינים ולקידום פרויקטים כלכליים במקביל למשא ומתן מדיני. עוד אמר למלך שיש צורך לשתף את מדינות האזור ומדינות ערביות נוספות כדי לחזק את מעגל השלום ולהרחיב אותו.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי השניים דנו בארבע עיניים בנושאים הקשורים לקידום השלום וסיכמו להמשיך את המגעים לאחר שובו של נתניהו מארצות הברית, לשם ייצא במוצאי שבת. 

 

על כוונת נתניהו להיפגש בירדן עם המלך דווח לראשונה ב-ynet. אתמול מסר מקור ערבי כי עבדאללה יעביר לנתניהו מסר מאסד. לדבריו, נשיא סוריה מעוניין להוכיח רצון טוב על-רקע חשדות הממשל האמריקני החדש. לא נמסר אם מסר מעין זה עבר בסופו של דבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ועבדאללה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים