שתף קטע נבחר

הרצוג מעריך: המע"מ על הפירות והירקות יבוטל

יצחק הרצוג מאמין כי הטלת המס שאמור לפגוע בשכבות החלשות היא "העז הגדולה" - שתוסר לקראת ההצבעה בכנסת. לדבריו, הביקורת מצד גורמים באוצר על אישור התקציב "נובעת מכך שנעשה כאן מהלך דרמטי וחדשני"

האם אכן יוטל מע"מ על פירות וירקות - כפי שהחליטה הממשלה? שר הרווחה והשירותים החברתיים מעריך שלא. במפגש מועדון המנהלים של איגוד התעשייה הקיבוצית שעסק בנושא מדיניות הרווחה של הממשלה, אמר היום (ה') יצחק הרצוג כי ההתנגדות למהלך חוצה מפלגות.

 

"ההתנגדות להטלת המע"מ על פירות וירקות משותפת לשרי מפלגת העבודה, ש"ס וגורמים נוספים", הבהיר הרצוג. "סעיף זה הוא 'העז הגדולה'

שלהערכתי שומרים למשא ומתן לקראת אישור התקציב בכנסת ואני מניח שהוא יוסר בסופו של דבר מתקציב המדינה".

 

הרצוג התייחס בדבריו גם לביקורת שהשמיעו גורמים במשרד האוצר על התקציב כפי שאושר בסופו של דבר בממשלה. לדבריו, "הביקורת נובעת מכך שזו הפעם הראשונה שנעשה כאן מהלך דרמטי וחדשני של גיבוש הסכמה רחבה מראש כבסיס לתקציב, מצד הממשלה, ההסתדרות והמעסיקים. זאת, במקום הריטואל הקבוע של איומים בהשבתות ומשברי עבודה במשק".

 

"למנגנון של עסקת חבילה במשק יש חשיבות רבה מבחינת המסר לגורמים חיצוניים ולציבור

בישראל", הוסיף הרצוג, "כל הצדדים גילו כאן בסופו של יום בגרות רבה ורצון כן ואמיתי להגיע להסדר ולתרום את חלקם".

 

שרי ש"ס היו היחידים שהצביעו אתמול נגד התקציב - בין היתר על רקע ההחלטה להטיל מע"מ על הפירות והירקות. "אני גאה על כך שעמדנו נגד תקציב גזירות אנטי-חברתי שכלל מע"מ על פירות וירקות והעלאת המע"מ באחוז", אמר יו"ר המפלגה, שר הפנים אלי ישי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בגרות רבה ורצון כן". הרצוג על אישור התקציב
צילום: לירון אלמוג
מומלצים