שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הצעת חוק: התקן אחד למילוי דלק בכל החברות

  ועדת השרים לחקיקה תחליט היום האם לתמוך בהצעת חוק שתחייב את חברות הדלק להציע מתקן תדלוק אחיד. לא עוד "פזומט" ו"דלקן", אלא מערכת אחת שתאפשר תדלוק בכל תחנה

  ממשלת ישראל צפויה לתמוך בחוק שיחייב את חברות הדלק לעבור לשימוש במערכת תדלוק ממוחשב אחידה. המטרה - לאפשר תדלוק בכל תחנה, ולא רק בזו שסיפקה את המתקן. רשות המסים המליצה על תמיכה בחוק, כתנאי להכרת מס הכנסה בהוצאות דלק.

   

  הצעת חוק פרטית של חבר הכנסת שי חרמש (קדימה), תעלה לדיון וצפויה לזכות בתמיכת ועדת השרים לענייני חקיקה, זאת בעקבות המלצת רשות המסים. חרמש מציע כי חברות הדלק יחויבו לעבור למתקן אחיד לזיהוי מתדלק ("פזומט", "דלקן" וכו'), כתחליף לדלקנים הנפרדים של חברות הדלק. מטרת החוק - כך חרמש בהצעה - היא להקל על בעלי רכב פרטי ועל נהגי ציי רכב מוסדיים ועסקיים, לתדלק באשראי בכל תחנות הדלק המורשות, ולא רק של החברה עמה התקשרו. המעבר לשיטה החדשה יהיה תנאי להכרת מס הכנסה בהוצאות הדלק, קבלת החזרי מס בהסדר הסולר עם חברות ההובלה, והשתתפות במכרזים הממשלתיים והציבוריים על התקשרויות עסקיות עם המוסדיים.


  אמצעי התדלוק יתאים לכל תחנות הדלק? (צילום אילוסטרציה: ירון ברנר)

   

  ברשות המסים טוענים כי הצעת החוק מאפשרת לייעל את משק הדלק, ולמנוע העלמות מס וזיופים באיכות דלקים, להגביר את התחרות בשוק הדלק בעזרת שיתוף החברות הקטנות, וחיסכון בכוח אדם. עוד מאמינים ברשות כי השיטה החדשה, שלא תחול על תחנות דלק פיראטיות, תביא לסגירתן או צמצום מספרן.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תדלוק אחיד - בעתיד?
  צילום: עידו ארז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים