שתף קטע נבחר

סחרוף ומוכיח עומדים על אבן גבירול

לכבוד אלבום חדש המבוסס על שירי אבן גבירול, מוציאים ברי סחרוף ורע מוכיח מהדורה הכוללת דיסק וספר עם השירים המולחנים. בואו לשמוע אחד מהם, "מליצתי בדאגתי הדופה"

כבר כמה חודשים שברי סחרוף ורע מוכיח, השותפים המוזיקליים הוותיקים, לא מופיעים יחד. מוכיח, שהיה מתופף הלהקה והמפיק המוזיקלי של המופעים של סחרוף, נכנס לחיכוך עם סחרוף ועם גורמים אחרים בהפקה. זה קרה בעקבות תקרית שבה מוכיח זרק סטנד של מיקרופון לעבר אחד מאנשי ההפקה וכתוצאה מכך, הועזב מהלהקה.

 

אבל למרות הפרידה בהופעות, המשיכו מוכיח וסחרוף לעבוד יחד על פרויקט שהתחילו כבר לפני כשנתיים. "אדומי השפתות" קוראים לפרויקט המשותף, הכולל דיסק וספר, עם שירים של שלמה אבן גבירול שהולחנו ובוצעו על ידי שניהם. השבוע יוצא האלבום לחנויות והיום (ג') אתם יכולים להאזין לטעימה קטנה מתוכו לשיר "מליצתי בדאגתי הדופה".

 

זהו פרויקט המשך למופע מיוחד שסחרוף ומוכיח הרימו ב-2007 משיריו של אבן גבירול, במסגרת פסטיבל העוד בירושלים. החיבור המוזיקלי עם שיריו של המשורר והפילוסוף גרם לשני המוזיקאים גם להיכנס לאולפן ההקלטות ולהקליט אלבום.

 

בספר המצורף ניתן למצוא פרשנויות לשיריו המולחנים של אבן גבירול. בהקלטת הדיסק השתתפו אמנים ומוזיקאים רבים, ביניהם זהר פרסקו, אייל תלמודי, עמוס הופמן, גליה חי, להקת "עץ דקל", שי צברי, אסף תלמודי, אורן קפלן, איתמר דוארי, אסף רוט, יאיר סלוצקי, יהודה עובדיה פתחיה, ספי ציזלינג, עופר פלד, נאור כרמי ועדי רנרט.

 

מליצתי בדאגתי הדופה / מילים: שלמה אבן גבירול

לחן: ברי סחרוף, רע מוכיח

מליצתי בדאגתי הדופה 

ושמחתי באנחתי דחופה

ואם אראה שחוק, יבכה לבבי

לחיתי שהיא מני קטופה. 

 

"ידידי, הלבן עשר וששה

ספד ובכות עלי יום האסיפה -

אשר היה להמשך בילדות

בלחי כחבצלת שזופה?"

 

שפטני לבבי מנעורי

ועל כן היתה נפשי כפופה

ושם הבין והמוסר מנתו

ונפשו החרוצה שם קצופה.

 

"ומה בצע בהתקצף? אבל דם

וקוה כי לכל מכה תרופה.

ומה יועיל בכות על המצוקים

ומה יועיל לדמעה הערופה?"

ומה אוחיל ועד כמה איחל?

והיום עוד ולא מלאה תקופה -

וטרם בו צרי גלעד וימות

אנוש נכאב אשר נפשו נגופה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סחרוף. הוא ומוכיח כבר לא
צילום: אלירן אביטל
לאתר ההטבות
מומלצים