שתף קטע נבחר

פטרוכימיים: רווח של 144 מיליון שקלים ברבעון

בעקבות עליית שער הדולר, רשמו המפעלים הפטרוכימיים רווח נקי של 144 מיליון שקלים ברבעון הראשון של 2009, זאת לעומת הפסד של 98.7 מיליון ברבעון המקביל ב-2008

המפעלים הפטרוכימיים מסכמים רבעון ראשון מוצלח בעיקר תודות לעליית שער הדולר, שגרמה לרווח נקי של 144 מיליון שקלים לעומת הפסד של 98.7 מיליון שקלים (המיוחס לבעלי המניות) ברבעון המקביל אשתקד.  

 

הכנסות החברה הסתכמו ב-341.9 מיליון שקלים לעומת 390.5 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד, בעיקר בשל ירידת מחירי המוצרים בהיקף של 199 מיליון שקלים, זאת למרות הגדלת היקף המוצרים הנמכרים והכללתה של חברת DOMO שלא נכללה בדו"חות הרבעון הקודם.

 

הרווח הגולמי של החברה לרבעון הראשון של 2009 הסתכם בכ-29.4 מיליון שקלים, לעומת רווח גולמי של כ-20.1 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. שיעור הרווחיות הגולמית עמד על 8.6% לעומת 5.1% ברבעון המקביל - זאת בשל עלייה בהיקפי המכירות, השפעת השינויים בשער החליפין על ההוצאות הקבועות בהשוואה לדולר בקיזוז ירידה במרווחים.

 

הכנסות המימון נטו הסתכמו ברבעון הראשון לשנת 2009 בסך של 133 מיליון שקלים, בהשוואה להוצאות מימון של כ-116 מיליון שקלים ברבעון המקביל אשתקד. הסיבה העיקרית לכך היא עליית שער החליפין של הדולר מול השקל במהלך הרבעון, אשר הביא לשחיקת ההתחייבויות השקליות של החברה.

 

ברבעון המקביל רשמה החברה הכנסות בהיקף של 30.8 מיליון דולר בשל הרווח שנוצר לסקיילקס בגין רכישת שטר הון שהונפק למיעוט ב-PCH. הפטרוכימיים סיכמה את הרבעון עם רווח של 144 מיליון שקלים לעומת הפסד של 98.7 מיליון שקלים (המיוחס לבעלי מניות) בתקופה המקבילה אשתקד.

  

החל בדו"חות הכספיים לרבעון השני, תחל החברה להציג את השקעתה בבז"ן על בסיס שיטת השווי המאזני, דבר שיביא לגידול מהותי ביותר בהונה העצמי של החברה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיויד פדרמן. מבעלי הפטרוכימיים
מומלצים