שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפסקת חשמל שיבשה את בחינות הבגרות
  בחינת הבגרות באנגלית שנערכה היום כללה פרק בהבנת הנשמע ששודר לנבחנים ברדיו. אולם בדיוק באותו הזמן נערכה הפסקת חשמל יזומה. הדבר עורר בהלה בקרב תלמידים ובוחנים ובמשרד החינוך אומרים: "נבדוק את היקף הבעיה"

  בחינות הבגרות הן חוויה מלחיצה וקשה לכל התלמידים בישראל, אך למי שנבחן היום (ב') בבגרות באנגלית היתה זו חוויה לא נעימה במיוחד. הבחינה שובשה בגלל הפסקת חשמל יזומה ובמשרד החינוך מחפשים כעת כיצד לפתור הבעיה.

   

  תלמידים רבים ברחבי הארץ נבחנו היום בבחינת הבגרות באנגלית. בשעה 13:30 עברו התלמידים לחלק הבנת הנשמע של הבחינה, המשודר בתחנת הרדיו רשת א'. פרק הבנת הנשמע הוא חלק מכל סוגי בחינות הבגרות באנגלית והוא מהווה 30 אחוז מהציון בבחינה.

   

  אולם בדיוק באותו הזמן היתה הפסקת חשמל יזומה שנמשכה כחצי שעה. הפסקת החשמל, שנערכה בגלל עומס החום, עוררה בהלה בקרב התלמידים והבוחנים של משרד החינוך שלא נערכו למקרה מסוג זה.

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי "בעקבות הפסקת החשמל יבחן המשרד את היקף הבעיה אשר התעוררה. המשרד ייתן לה את המענה ההולם, בהתאם לכלים העומדים לרשותו".

   

  יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אוריאל יפרח, אמר ל-ynet כי

  התלמידים זועמים בגלל המחדל. "זה פשוט נורא מה שקרה. מדובר בשליש מהציון במבחן שלנו שנופל על שטות, ואי-אפשר לתקן את זה. אנחנו מנסחים פנייה רשמית למשרד החינוך, ונבקש פקטור".

   

  יפרח הדגיש כי הבעיה הגדולה ביותר היתה שפרק הבנת הנשמע הושמע בשידור חי ולא היה מוקלט. "לכן הבוחנים לא יכלו לשחזר את זה באותו הרגע".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  חוויה לא נעימה. אילוסטרציה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים