שתף קטע נבחר

הנפט בשיא של חצי שנה: נסגר בכ-62 דולר לחבית

מחיר הנפט עלה ב-3.22%, לאחר שדו"ח ממשלתי הראה שמלאי הנפט של ארה"ב ירד בשיעור חד מהצפוי

מחיר הנפט עלה היום (ד') לראשונה בחצי השנה האחרונה מעל 62 דולר לחבית. זאת, לאחר שהדו"ח הממשלתי השבועי המודד את מלאי הנפט בארה"ב, הראה שמלאי הנפט של ארה"ב ירד בשיעור חד מהצפוי.

 

החוזים על הנפט ליולי עלו ב-1.94 דולר (3.22%), לרמה של 62.22 דולר לחבית בבורסת ניו יורק. במהלך המסחר, נגעו החוזים ב-62.14 דולר לחבית. זהו המחיר הגבוה ביותר עבור חוזה זה מאז חודש נובמבר 2008.

 

לפי משרד האנרגיה, מלאי החביות ירד ב-2.11 מיליון חביות לרמה של 368.5 מיליון בשבוע שעבר. זאת, בהשוואה לצפי לירידה של 400 אלף חביות בלבד לפי סקר בלומברג. 

 

"הירידה החדה במלאי הנפט והדלק היא שורית מבחינת שוק הסחורות", אמר נאומן בארקאת, סגן נשיא בכיר במאקווארי פיוצ'רס יו.אס.איי. "אם אנשים הופתעו מהמהירות שבה הנפט ירד לרמות מחיר של 50 דולר לחבית, הרי שהם יופתעו מאוד מהמהירות שבה המחיר יחזור ל-70 דולר", הוסיף בארקאת.

 

במקביל, דווח כי בתי הזיקוק עובדים בכ-82% מהתפוקה המירבית שלהם - ירידה של כ-2% מהשבוע הקודם. זהו שיעור התפוקה הנמוך ביותר מאז אמצע אפריל. "בתי הזיקוק חוששים להגדיל את תפוקת הדלק מאחר שהביקוש עדיין חלש", אמר פיל פלין, סוחר באלרון טקריידינג. פלין הוסיף כי "המרווחים השתפרו מעט אך לא במידה שמספיקה כדי להגדיל את התפוקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים