שתף קטע נבחר

שעות אחרי הפינוי: מאחז "מעוז אסתר" הוקם שוב

עשרות בני נוער שבו אל המאחז הלא חוקי שפונה הבוקר והקימו בו מבנה עץ. תושבי המאחז: נרחיב את המקום

כשש שעות לאחר שפונה על-ידי המשטרה ונציגי המנהל האזרחי - שבו עשרות מתנחלים בצהריים (יום ה') והקימו את המאחז הקטנטן "מעוז אסתר", שבחבל בנימין.

 

למקום הגיע גם ח"כ מיכאל בן-ארי (האיחוד הלאומי) שקבע מזוזה במבנה עץ שהוקם במאחז ואמר: "זו חובתי כמחוקק". עשרות בני נוער שחזרו למאחז שבו לבנות אותו ואמרו כי ידאגו שמעוז אסתר יתרחב עוד יותר מכפי שהיה.


העבודות החלו מיד לאחר ההריסה (צילום: נעמי דיסין)

 

הבוקר הגיעו נציגי הרשויות למאחז הלא חוקי הנמצא סמוך להתנחלות כוכב השחר. הם הרסו שבעה פחונים ופינו גם כמה בני-נוער ששכנו במקום. במאחז התגוררו לטענת המתנחלים חמש משפחות וכמה רווקים.

 

הפינוי עבר ללא אלימות ומיד עם סיומו הודיעו המשפחות ובני הנוער כי בכוונתם לבנות את המאחז מחדש. דברים דומים אמר גם ראש המועצה האזורית בנימין, אבי רועה. זמן קצר לאחר מכן פינו אנשי המנהל האזרחי קרוואן בהתנחלות כוכב יעקב שבבנימין. 

 

יש לציין כי פני כחודשיים נעצרו שישה מתנחלים בחשד שיידו אבנים לעבר רכב פלסטיני ליד חוות גלעד, תקפו שוטר וניסו לדרוס שוטרים בתגובה להריסת מבנים בלתי חוקיים במאחז מעוז אסתר.

המתנחלים טענו אז כי בכוונתם להפעיל מדיניות "תג מחיר" במקרים של הרס מאחזים.

 

אתמול נפגש שר הביטחון, אהוד ברק, עם ראשי המתנחלים בלשכתו בקריה בתל-אביב. בתום הפגישה הבהיר ברק שאת המאחזים הבלתי חוקיים יש לפנות - בין שבהסכמה, ובין שבהידברות. בתו כל, הגישה המדינה לבג"ץ את תשובתה בעניין עתירת "שלום עכשיו" להפסיק את בנייתם של עשרה מבני קבע ביישוב חלמיש-נווה צוף בטענה שהבנייה נעשתה ללא היתרים. בתשובת המדינה נכתב כי לפני כיומיים מסרו פקחי המנהל האזרחי 11 צווים להפסקת העבודה באותם אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נעמי דיסין
הוקם מבנה עץ
צילום: נעמי דיסין
מבט אל תוך המבנה
צילום: נעמי דיסין
מעוז אסתר, היום
צילום: נעמי דיסין
מומלצים