שתף קטע נבחר

בנק הפועלים: הוצע לטורבוביץ' להחליף את דנקנר

מועמדותו של גילרמן ירדה מהפרק. מקורבים לטורבוביץ' אמרו כי יסרב לקבל את תפקיד יו"ר הבנק. יוסי בכר, מנכ"ל האוצר לשעבר, מועמד גם הוא לתפקיד

במסגרת החיפושים אחר יורש לדני דנקנר בתפקיד יו"ר בנק הפועלים נעשתה פנייה בימים האחרונים לד"ר יורם טורבוביץ', ששימש עד לפני כחצי שנה כראש הסגל בלשכת ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. גורמים המקורבים לטורבוביץ' אמרו כי יסרב לקבל את התפקיד.

 

 

מועמדותו של דני גילרמן ליו"ר בנק הפועלים ירדה מהפרק. גורמים המקורבים לפרשה ציינו כי מועמדותו אכן נבחנה כחלופה אפשרית ליו"ר הנוכחי דני דנקנר, אולם הוחלט, בשלב זה, לבחון מועמדים אחרים.

 

מוקדם יותר פורסם כי גילרמן - לשעבר שגריר ישראל באו"ם, ויוסי בכר - לשעבר מנכ"ל האוצר, הם שניים מהשמות המוזכרים בשוק כמועמדים להחליף את דנקנר, אם יעזוב את תפקידו.  

 

קרבתו של גילרמן לנגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, אינה קשורה, ככל הנראה, להפסקת בחינת מועמדותו. גילרמן נחשב לאחד מהאנשים שסייעו ותיווכו בהבאת פישר לישראל כדי לכהן בתפקיד הנגיד. יוסי בכר הוא אדריכל רפורמת בכר, שהוציאה את קופות הגמל וקרנות הנאמנות מידי הבנקים.

 

אתמול נפגשו נגיד בנק ישראל ודנקנר בפעם השנייה בתוך שבוע. הצדדים מעוניינים להגיע להסכמה בלי להתחיל בהליך הדחה פורמלי. בנק ישראל מעוניין בהליך מזורז, ואילו בנק הפועלים מנסה להימנע מחשיפת פרטים ומידע עסקי.

 

כפי שפורסם לאחרונה ב"כלכליסט", במסגרת נסיונות ההידברות בין בנק ישראל לבנק הפועלים הוצעו שמות למשרת סגן יו"ר דירקטוריון הבנק, דני דנקנר, שנשאר נכון לעכשיו בתפקידו.

 

טרם מינויו של דני דנקנר לתפקיד לפני כשנתיים, הציעה בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון, את אירית איזיקסון, אשר מכהנת כיום כדירקטורית בבנק, לתפקיד סגן, אך בנק ישראל לא אישר זאת. ההערכות הן כי מינוי אדם למשרת סגן יו"ר מצביע על אפשרות שבמידה שדני דנקנר יעזוב את תפקידו, הסגן יחליפו.


פורסם לראשונה 21/05/2009 17:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורם טורבוביץ'. יסרב לתפקיד
צילום: שאול גולן
צילום: רויטרס
גילרמן. בוחנים מועמדים אחרים
צילום: רויטרס
מומלצים