שתף קטע נבחר

שר החוץ הרוסי למשעל: חשוב שנמשיך בקשרים

בתום פגישה עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, בדמשק, אמר שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, כי רוסיה צדקה כששמרה על הקשרים עם חמאס, "מדינות מערביות שהחרימו את הארגון מבינות שזה היה צעד לא מועיל". היום ייפגש עם אסד

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, נועד אמש (שבת) בדמשק עם ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, ואמר בתום הפגישה כי הוא "בטוח שנחוץ" לשמור על הקשרים בין רוסיה לארגון הפלסטיני. כך ציטטה אותו סוכנות הידיעות הרוסית אינטרפקס.

 

"האירועים הוכיחו שצדקנו כששמרנו על הקשרים, משום שמספר מדינות מערביות שהחרימו את חמאס כעת מבינות שזה היה צעד לא מועיל", אמר לברוב לאחר הגעתו לביקור קצר בבירה הסורית, כדי להשתתף בכינוס ארגון הוועידה האיסלאמית (OIC). דובר משרד החוץ במוסקבה, אנדריי נסטרנקו, אמר שלברוב ידון בכינוס ועידת השלום במוסקבה.  

 

השר לברוב ייפגש היום עם נשיא סוריה. בשאר אסד נשא אתמול נאום לוחמני עם פתיחת הכינוס, ובו הזהיר כי בהיעדר תהליך שלום, עלול להיות פתרון אחר להשבת השטחים שכבשה ישראל מסוריה ומהפלסטינים: "כישלון המעשה המדיני בהשבת האדמות שכבשה ישראל נותן לגיטימציה להתנגדות למלא את חובתה כדי להשיבן".

 

אסד אמר כי ישראל היא המכשול לשלום: "איך מדינה המתבססת על כיבוש וטבח בפלסטינים יכולה לעשות שלום? איך מדינה שבחרה את הממשלה הקיצונית ביותר בהיסטוריה שלה - יכולה להיות פרטנר לתהליך שלום. אנחנו לא נשנה את בחירתנו. השלום הוא בחירתנו האסטרטגית כדי להחזיר את מה שהוא זכותינו, כולל האדמות הכבושות".

 

הוא הבהיר כי אסור לתת לישראל נורמליזציה, עד שתמלא את חלקה: "עלינו לעמוד איתנים נגד ייהוד ירושלים כתהליך שמטרתו לבטל את ההיסטוריה המגוונת והאספקטים הרוחניים של העיר. ולכן, אין לתגמל את ישראל עבור פשעיה. עלינו לקשור כל התקדמות ביחסים, אם תהיה בכלל, לדרגה שבה ישראל מבטאת באופן קונקרטי את מחויבותה לשלום צודק ומקיף, החזרת זכויות לגיטימיות ונסיגה מהשטחים הכבושים בפלסטין, בגולן ובדרום לבנון".

 

כנס "ארגון הוועידה האיסלאמית", הכולל את 57 המדינות המוסלמיות, יימשך עד ליום שני. לכינוס ה-36 במספר הגיעו שרי חוץ ומשלחות ממדינות החברות בארגון. 

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה כי בין הנושאים שיועלו לדיון בכנס, תחת הכותרת "לקראת חיזוק הסולידריות האיסלאמית": הסכסוך הערבי-ישראלי ומצב תהליך השלום, ההתפתחויות האחרונות בירושלים ו"המתקפות הישראליות הנמשכות עליה". כמו כן ידונו ב"מצב בגולן הסורי הכבוש" וב"המשך הכיבוש הישראלי על האדמות הלבנוניות".


פורסם לראשונה 23/05/2009 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סרגיי לברוב
צילום: AFP
נשיא סוריה, בשאר אסד, בנאום לוחמני
צילום: רויטרס
מומלצים