שתף קטע נבחר

שמחה ליטאית: נכד-נין ראשון לרב אלישיב

הציבור החרדי-אשכנזי חגג השבת את הולדתו של אחד התינוקות המיוחסים ביותר למנהיגות הליטאית: נכד-נין הרב אלישיב = בן-נין הרב קנייבסקי = בן-נין לרב שטיינמן

על פי הגמרא, מי שזוכה בחייו לדור שישי של צאצאים לא יראה פני גיהנום ואם כך הרב יוסף שלום אלישיב יכול להיות רגוע. במהלך השבת זכה המנהיג החרדי להולדת נכד-נין ראשון, ובציבור הליטאי הפך האירוע הנדיר לשיחת היום. 

 

עם יציאתו לאוויר העולם בבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק, הפך הרך הנולד לאחד התינוקות המיוחסים למנהיגות החרדית-ליטאית. הוא נכד-נין לרב אלישיב, בן-נין לחתנו, הרב חיים קנייבסקי, ובן-נין גם לרב אהרן לייב שטיינמן, שהוא מחותנו של הרב קנייבסקי. ההורים המאושרים (והאלמוניים יחסית) הם יהונתן ודבורה הוניסברג, שהתחתנו לפני פחות משנה. רק לאחרונה חגגו השניים יומולדת 18.  

 

לפני חודשיים בדיוק ציין הרב אלישיב את יום הולדתו ה-99, ועם כניסתו לשנת המאה אף נכתב לזכותו ספר תורה שהוכנס לבית כנסת באזור מגוריו בירושלים. לפנות בוקר, כאמור, זכה "פוסק הדור" לנחת גם מהצאצאים.

  

אם לא יהיו אירועים מיוחדים והתינוק ירגיש טוב, תחגוג בשבת הקרובה בני ברק כולה את השמחה – תחילה ב"שלום זכר" שייערך ביום שישי בערב, ולמחרת בברית המילה. הרבנים קנייבסקי ושטיינמן, תושבי העיר, צפויים להשתתף בטקס הברית..

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים צח
הרב אלישיב. מזל טוב!
צילום: חיים צח
מומלצים