שתף קטע נבחר

רוסיה: נמצאה ילדת פרא שגרה עם כלבים וחתולים

ילדה רוסיה בת חמש, שהייתה סגורה במשך כל ימי חייה בדירה עם כלבים וחתולים, נמצאה לאחרונה על-ידי המשטרה והועברה לגורמי הרווחה - כך הודיעה היום (ד') המשטרה ברוסיה.

 

מפרטי ההודעה עולה כי הילדה, שהתגוררה בעיר צ'יטה שבמזרח סיביר, לא דוברת רוסית והתנהגה כמו כלב כשהשוטרים הגיעו למקום. "במשך חמש שנים, הילדה 'גודלה' על-ידי כמה כלבים וחתולים ומעולם לא יצאה החוצה", נכתב בהודעת המשטרה.

 

"הילדה המלוכלכת הייתה לבושה בבגדים מטונפים, היו לה מאפיינים ברורים של חיה והיא קפצה על אנשים", מסרה המשטרה. בדירה לא פעלה מערכת חימום, לא היה ביוב וגם לא מים זורמים.  עוד נמסר כי הילדה, ששמה נטשה, נראית כבת שנתיים בלבד, אף שגילה האמיתי הוא חמש.

 

דוברת המשטרה אמרה כי הילדה, שמוכרת בשם נטשה, מטופלת כעת על-ידי פסיכולוגים בבית יתומים. תחילה סירבה הילדה לאכול עם כף ולדברי המשטרה, אימצה מחוות שלמדה מהחיות שעמן התגוררה. כך למשל, אמרו שוטרים: "אחרי שהמטפלים יוצאים מהחדר שלה, היא קופצת על הדלת ונובחת". אמה נחקרת על-ידי הרשויות, אך אביה טרם נמצא.

 

ילדי פרא בדרך כלל נוהגים לחקות את התנהגות החיות שעמן באו במגע. התופעה זכתה לכינוי "תסמונת מוגלי", על שם הדמות הבדיונית מ"ספר הג'ונגל" של רודיארד קיפלינג. בספר, זאבים הם שמגדלים את ילד הפרא. פסיכולוגים מסבירים שילדים שכאלה מפתחים קשרים חזקים עם החיות שבסביבתם, וחווים טראומה גדולה כשדהם באים לראשונה במגע עם בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוגלי והדוב. זכה בתסמונת על שמו
מומלצים