שתף קטע נבחר

ליברמן נחקר בחמישית; החשד: שיבש את החקירה

שר החוץ ישב מול חוקריו ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשך חמש שעות וחצי. ליברמן חשוד בין היתר בעבירות שוחד, מרמה, הפרת אמונים והלבנת הון. החוקרים עימתו אותו גם עם הטענה כי שיבש את חקירתו

אדוני שר החוץ, יש עוד כמה שאלות על הפרק. השר אביגדור ליברמן נחקר באזהרה היום (ד') שוב, במשך חמש שעות וחצי. לראשונה הציגו החוקרים בפני השר ראיות בנוגע לחשד כי שיבש הליכי חקירה. בנוסף לליברמן זומנו לחקירה עוד כמה ממקורביו שכבר נעצרו בעבר בפרשה. חקירתו של ליברמן תואמה מראש בין אנשיו לחוקרים ולא התקיימה במשרדי היחידה בבת ים, אלא במתקן משטרתי אחר.

 

צוות החקירה בראשותו של סגן-ניצב יורם נאמן ותחת עינו של מפקד יאח"ה, תת ניצב שלומי אילון, הציג בין היתר שאלות נקודתיות בנוגע לחשד כי קיבל שוחד דרך חברת ייעוץ שבה עבדה בתו ובחשד למרמה והפרת אמונים.

   

בין היתר נחקר ליברמן על סכומי כסף שהועברו לחברה בקפריסין ומשם למקורביו. כמו כן החוקרים חושדים כי במהלך השנים שבהן ליברמן לא היה חבר כנסת הוא קיבל משכורת של מאות אלפי שקלים, כאשר החשד הוא כי מדובר בכספים שהגיעו מאנשי עסקים.

 

החוקרים הטיחו בפני ליברמן טענות על כך כי שיבש את החקירה, בעצם פנייתו לגורמים הקשורים לאותן חברות ואנשים אשר העידו בפרשה. צוות החקירה התמקד הפעם בעיקר בהשלמות של חקירות קודמות, ונראה כי מדובר בחקירה האחרונה טרם יועבר החומר לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום.

  

חקירותיו של שר החוץ החלו מייד עם כניסתו לתפקיד שר החוץ. אז הוא ביקש מהמשטרה להאיץ את החקירה, במאמץ למצות אותה בהקדם האפשרי. לאחרונה נחקר במשך חמש שעות במשרדי

היחידה לפשיעה הכלכלית, ובעקבות חקירה זו העריכו במשטרה כי בתוך כמה שבועות יועבר התיק לפרקליטות.

 

שר החוץ חשוד בקבלת שוחד דרך חברת ייעוץ שבה עבדה בתו מיכל. בנוסף, הוא חשוד בעבירות של מרמה, הפרת אמונים ועבירות על חוק איסור הלבנת הון. בהחלטת בית משפט המחוזי בתל-אביב ממרס 2008, שדחה את ערעורו של ליברמן על הרשאת השימוש בחומרים שנתפסו במשרדיו של עורך דינו, נכתב: "במעשי ליברמן דבק יותר מגוון פלילי".

 

שבועיים לפני הבחירות נעצרו במסגרת החקירה שבעה ממקורביו של ליברמן. בחודשים האחרונים עתר לבג"ץ נגד הימשכות ההליכים נגדו, ובדיון שנערך לפני חודש וחצי טענה המשטרה כי ליברמן ממשיך בביצוע עבירות פליליות גם בימים אלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. חשוד בשיבוש חקירה
צילום: AP
שר החוץ מגיע לחקירה קודמת
צילום: תומריקו
מומלצים